Pogoda Leszno , prognoza na dziś - Ekologia.pl

Pogoda na dziś, Leszno

Prognoza na dziś dla pobliskich miejscowości

Średnie miesięczne temperatury - Leszno

Pogoda długookresowa

Umiejętność przewidywania pogody jest elementem, który ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego, zaufaj meteorologom i poświęć chwile czasu na sprawdzenie dzisiejszej pogody.

Prognoza na dziś jest jednym z najbardziej dokładnych przewidywań zjawisk atmosferycznych. Zapoznanie się z tą informacją, pozwoli na odpowiedni dobór odzieży, w celu ochrony naszego organizmu przed przegrzaniem lub zmarznięciem.

Szczególnie, warto zwrócić uwagę na ciśnienie atmosferyczne, które ma niezwykle silny wpływ na nasz nastrój. W przypadku niskiego ciśnienia atmosferycznego – warto wypić kawę w miłym towarzystwie albo poświęcić chwile czasu na wykonanie prostych ćwiczeń fizycznych, które podniosą nam dawkę endorfin na cały dzień.

W momencie, gdy zamierzamy dzisiaj prowadzić samochód – zwróćmy uwagę na ewentualność wystąpienia mgieł lub opadów, które wymuszą od nas ostrożne prowadzenie samochodu.

Pamiętajmy, że niezależnie od pogody – każdy dzień może być miły i wyjątkowy!

Prognozy tematyczne
Leszno

Leszno to miasto położone w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim.

Ulokowane jest pomiędzy dwoma dużymi miastami − Poznaniem i Wrocławiem. Pierwsze wzmianki o Lesznie, a raczej o Lescznie pochodzą z 1393 roku. Okres świetności Leszna przypada na XVII wieku, co widać w zabytkowej architekturze i pamiątkach muzealnych. Leszno kojarzy się z żużlem. W mieście znajduje się klub żużlowy Unia Leszno – 13-krotny mistrz Polski. W Leszcznie odbywa się również piknik szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła”, który co roku gromadzi wielu widzów. W Lesznie i okolicach znajduje się wiele ciekawych zabytków. Wśród nich są: kościół farny św. Mikołaja w Lesznie, zamek w Rydzynie, pałac w Pawłowicach, Sanktuarium na Świętej Górze w Gostyniu, zespół klasztorny benedyktynów w Lubiniu oraz wiatrak w Rydzynie. Okolice Leszna sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury. Niedaleko miasta znajduje się najdłuższy szlak wiatraczny w Europie.

Leszno – miasto w Polsce położone w województwie wielkopolskim, powiat leszno, w gminie Leszno.

Powierzchnia *:31.86 km²

Liczba ludności *:64 722

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Wiadomości
Zobacz więcej
Pogoda na weekend - burze nad Polską
Wiadomości
W pogodzie nadal dynamicznie. Kiedy możemy spodziewać się uspokojenia?

Weekend upłynie pod znakiem upalnej, ale i dynamicznej pogody – przynajmniej we wschodniej części kraju. Na zachodzie Polski zrobi się chłodniej, będzie też spokojniej pod kątem pogodowym.W sobotę, 13 lipca 2024 roku, przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, z większymi przejaśnieniami w ciągu dnia. W całym kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Wschodnia Polska pozostanie w…