Pogoda na weekend, 1-2 marca 2025 roku | ekologia.pl
Ekologia.pl Pogoda Pogoda na weekend, 1-2 marca 2025 roku

Pogoda na weekend, 1-2 marca 2025 roku

W nadchodzący weekend czeka nas typowo przejściowa, późnozimowa aura. Zachmurzenie będzie duże, choć miejscami pojawią się większe przejaśnienia. W wielu rejonach prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i górskich – śniegu. Przedstawiamy szczegółową prognozę pogody na weekend.

Pogoda na 1-2 marca 2025 roku

fot.anatoliy_gleb/envato

W sobotę, 2 marca 2025 roku, w ciągu dnia w Polsce dominować będzie duże zachmurzenie, choć na wybrzeżu oraz na południu kraju możliwe są większe przejaśnienia. W wielu miejscach wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej, natomiast w obszarach podgórskich i górskich spodziewane są opady śniegu. Rano miejscami mogą tworzyć się mgły, ograniczające widoczność do 200 metrów. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C w Suwałkach i Olsztynie, 4 st. C w Gdańsku, 5 st. C w Warszawie, do 7 st. C we Wrocławiu i Rzeszowie. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, a na południu okresowo porywisty. Wiatr będzie wiał głównie z kierunków północno-zachodniego i północnego.

W niedzielę, 2 marca 2025 roku, aura nieco się poprawi – zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, z możliwymi większymi przejaśnieniami. Mimo to w wielu miejscach nadal mogą wystąpić opady mieszane. Na termometrach zobaczymy od 3 st. na Suwalszczyźnie, do 5-6 st. C na pozostałym obszarze Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich i północno-zachodnich.

Zobacz także – prognoza pogody na marzec 2025 roku.

 

5/5 - (2 votes)
Post Banner Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments