PROGNOZA POGODY NA TYDZIEŃ. Upalnie i burzowo. Słoneczna pogoda
Ekologia.pl Pogoda Wiadomości Słonecznie i ciepło, ale też burzowo

Słonecznie i ciepło, ale też burzowo

Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo ciepło i bardzo słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Synoptycy ostrzegają przed burzami – będą przelotne, ale miejscami gwałtowne.

Poniedziałek

Poniedziałek będzie pogodny i bardzo słoneczny. Przelotne opady mogą pojawić się tylko na południu Polski, a także w okolicach Olsztyna. W pasie od Podhala po Bieszczady mogą wystąpić burze. Będzie ciepło, ale nie upalnie – temperatura maksymalna od 22 do 25 st. C na przeważającym obszarze kraju. Najcieplej na południu –  tam słupki rtęci wskażą nawet 30 st. C. Wiatr słaby z kierunków północnych, na zachodzie kraju – zmienny. Podczas burz wiatr porywisty, w porywach do 60 km/h.

Wtorek

We wtorek wartości na termometrach jeszcze wzrosną – temperatura maksymalna od 26 st. C na wybrzeżu do 29,30 st. C na pozostałym obszarze Polski.  Standardowo najcieplej będzie na południu –  tam słupki rtęci przekroczą 30 st. C.  Będzie mniej słońca niż w poniedziałek, jednocześnie w całym kraju mogą wystąpić opady deszczu, a w południowej połowie Polski również gwałtowne burze. Niewykluczone są również lokalne gradobicia. Wiatr słaby, zmienny, na północnym zachodzie umiarkowany. Podczas burz wiatr porywisty.

Środa

Na pogodne niebo i słońce mogą liczyć mieszkańcy większości kraju. Wyjątkiem będzie południe, gdzie ma się chmurzyć i przelotnie padać, a nawet zagrzmieć. Utrzymają się wysokie temperatury – przewidywana temperatura maksymalna od 26 stopni w Gdańsku, 29 st. C w Warszawie, do do 32 st. C we Wrocławiu. Wiatr słaby, umiarkowany, z kierunków zmiennych, głównie wschodnich.

4.8/5 - (19 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments