POGODA. PROGNOZA POGODY na początek czerwca. Czerwiec - pogoda
Ekologia.pl Pogoda Wiadomości Będzie pochmurno, deszczowo i burzowo

Będzie pochmurno, deszczowo i burzowo

Początek czerwca upłynie pod znakiem kapryśnej pogody. A wynika to z tego, iż Polska znajdzie się pomiędzy pogodnymi wyżami atlantyckimi a niżami z rejonu Morza Czarnego. – informuje IMGW.

Poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całej Polsce przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna na przeważającej części kraju od 20 st.C do 24 st.C. Nieco chłodniej będzie na południu Polski – od 15 st.C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych

Wtorek

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na krańcach zachodnich. Okresami przelotne opady deszczu, po południu burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 10 mm deszczu na północnym zachodzie, 20 mm w centrum, 25 mm na północnym wschodzie, oraz do 30 mm na południu kraju. Temperatura maksymalna od 14°C, 18°C na wybrzeżu i krańcach południowych do 20°C, 24°C na pozostałym obszarze.

Środa

Na przeważającej części kraju zachmurzenie duże, jedynie na Pomorzu Zachodnim umiarkowane.  W całej Polsce przelotnie popada,  a na południu i południowym wschodzie mogą pojawić się burze, w trakcie których spadnie do 30 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 14, 18 st, C na wybrzeżu i krańcach południowych do 20 st. C w centrum, najcieplej będzie na północnym wschodzie – tam słupki rtęci pokażą do  23 st. C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty – do 75 km/h –  z kierunków północnych.

Źródło: IMGW
5/5 - (6 votes)
Post Banner Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments