Kampania "Czyste Plaże"
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Kampania „Czyste Plaże”

Kampania „Czyste Plaże”

Kampania „Czyste Plaże” to najstarsza wakacyjna akcja edukacyjna Fundacji RECAL, prowadzona od 2000 r. na morskim wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jej celem jest edukacja ekologiczna poprzez wyrabianie nawyku segregacji odpadów. W lipcu i sierpniu odbywa się X. edycja kampanii.

Zadaniem kampanii jest pokazanie korzyści płynących z odzysku surowców wtórnych, wskazanie możliwych zastosowań odzyskanych odpadów opakowaniowych oraz uczenie prawidłowego segregowania poszczególnych surowców wtórnych.

W tym roku kampanię „Czyste plaże” współorganizują: Gmina Miasta Sopotu, Urząd Miasta Gdyni, Hel, Jastarnia, Władysławowo, Gmina Krokowa, Ustka, Mielno, Kołobrzeg, Gmina Rewal, Dziwnów, Międzyzdroje, Świnoujście, Słowiński Park Narodowy, Woliński Park Narodowy i Nadmorski Park Krajobrazowy.

Adresatami kampanii są turyści, głównie dzieci i młodzież przebywający na koloniach i obozach letnich. W lipcu i w sierpniu organizator przygotował dla nich kilkaset bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w okresie lipca i sierpnia. Zgłoszenia pod adresem: artur.lobocki@recal.pl lub numerem tel. 605 591 865.

Podczas dziewięciu dotychczasowych edycji w latach 2000-2008 przeprowadzono 1.054 warsztaty edukacyjne dla ponad 54 tysięcy dzieci i młodzieży przebywających nad morzem na koloniach i obozach letnich. W efekcie do nadmorskich punktów skupu trafiło łącznie ponad 2,5 tysiąca ton aluminiowych puszek po napojach.

Źródło: Fundacja Recal

4.6/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments