Wiedza - Ekologia.pl

Wiedza

Ekologia.pl Wiedza
Cuda natury
Zobacz więcej
Kamień chryzokoli. Źródło: shutterstock
Przyroda
Odkryj sekrety chryzokoli: co musisz wiedzieć o jego pięknie, mocy i tajemniczym pochodzeniu!

Chryzokola to piękny minerał, który, choć bardzo pospolity, zaskarbił sobie popularność na całym świecie. Oryginalna nazwa odnosi się do greckich pojęć „chrysos”, czyli złoto oraz „kolla”, czyli klej. Już w IV wieku kamienie wykorzystywano bowiem do lutowania kawałków szlachetnego kruszcu. Obecnie chryzokole są przede wszystkim cenionymi ozdobami, które stanowią atrakcyjnie ekonomiczną alternatywę dla podobnych wyglądem turkusów.

Witaminy
Zobacz więcej
Herbatka z ziela przywrotnika pospolitego, polecana nawet ciężarnym, fot. FotoHelin/Shutterstock
Witaminy i suplementy
Te zioła każda kobieta powinna znać! Odkryj ich moc

Począwszy od okresu dojrzewania, a skończywszy na menopauzie, kobiety podlegają huśtawce hormonów, która wpływa na nastrój, figurę, urodę, a przede wszystkim zdrowie. Odpowiednio dobrane zioła mogą w łagodny i bezpieczny sposób przywrócić równowagę wewnętrzną, a przy okazji poprawić stan cery oraz samopoczucie. Sprawdź które i jak stosować, aby przyniosły maksimum pożytku!

Witaminy i suplementy
Najważniejsze witaminy dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, a stres i niewłaściwe nawyki żywieniowe często dominują w naszym codziennym życiu – dbanie o zdrowie staje się kluczowym elementem wspierającym nasze samopoczucie i kondycję. Mężczyźni ciężko pracujący fizycznie i umysłowo, powinni zwrócić szczególną uwagę na dostarczenie odpowiedniej ilości witamin niezbędnych dla organizmu.Jakie witaminy i…

Edukacyjny serwis Wiedza na portalu Ekologia.pl został stworzony dla nauczycieli i uczniów biologii i przyrody.

Pomoce dla uczniów biologii. Kompendium szkolnych zagadnień z biologii świata roślinnego i zwierzęcego, biologii człowieka, biochemii ekologii, grzybów i ziół, wzbogacone w liczne rysunki i zdjęcia ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie materiału oraz definicje ważnych lub skomplikowanych pojęć.

Wszystkie treści są aktualne i zgodne z programem szkolnym, napisane prostym, przystępnym językiem. Zastąpią podręczniki i notatki szkolne. Materiały pomocnicze dla nauczycieli przyrody, biologii, edukacji ekologicznej. Przyrodniczy portal informacyjny, w którym znajdziesz podstawowe informacje na temat biologii. Grzyby, zwierzęta, zioła, pierwiastki, wiedza ekologiczna, stynni ekolodzy – to wszystko znajdziesz na sekcji Wiedza