Rolety okienne wewnętrzne. Dobra ochrona przed słońcem. Opinie
Ekologia.pl Dom i ogród Ekologiczny dom Oczy wrażliwe na słońce – jak chronić je w domu? Rolety dla alergika

Oczy wrażliwe na słońce – jak chronić je w domu? Rolety dla alergika

Roleta mini Leaf zaciemniająca, źródło: Lotari.pl
Roleta mini Leaf zaciemniająca, źródło: Lotari.pl
Alergicy i osoby szczególnie wrażliwe na działanie promieni słonecznych nieco mniej cieszą się z nadejścia wiosny. Ciepłe miesiące przynoszą więcej słońca, a to potrafi niektórym bardzo dokuczyć. Jak ochronić wrażliwe oczy przed nadmierną ilością naturalnego światła wpadającą do mieszkania lub domu?

Szczególnie wrażliwe na działanie promieni słonecznych są nie tylko dzieci. Ta niekomfortowa przypadłość dotyka około 10% dorosłych osób, które powinny dbać o komfort swoich oczu. W ciepłych miesiącach nie obędzie się bez okularów przeciwsłonecznych. Jeśli Twoje oczy źle reagują na sporą dawkę słońca nie tylko za zewnątrz, to zadbaj o ich odpowiednią ochronę również w domu.

Do tego przydadzą Ci się nowoczesne rolety Lotari odpowiednio dobrane do wnętrza i Twoich potrzeb.

Wybierz odpowiedni kolor rolet

Rolety w jasnych kolorach nie przyniosą ukojenia oczom. Promienie słoneczne bez problemu przebiją się przez roletę w jasnym kolorze, szczególnie w przypadku materiałów o cienkim splocie. W sypialni, salonie oraz gabinecie umieść granatowe, brązowe lub butelkowe rolety z materiału o grubym splocie. Będziesz mieć pewność, że ciemny kolor skutecznie powstrzyma słońce. Pamiętaj również o odpowiednim zestawieniu rolet z kolorem ścian i stylem wnętrza. Harmonia przede wszystkim!

Splot materiału ma wpływ na Twoje oczy

Zastanów się nad grubością rolet, a dokładniej – grubością splotu materiału, z którego są wykonane. Im grubszy materiał, z którego są wykonane, tym mniejsza przepuszczalność światła. Nie musisz obawiać się, że Twoje wnętrze będzie przez to ciemne i smutne. Wybierz modne rolety rzymskie z grubego materiału, które doskonale ochronią Twoje oczy w dzień i zapewnią spokojny sen w nocy.

Absolutne zaciemnienie dzięki roletom silver

Rolety zapewniające najwyższy stopień zaciemnienia umieść w pokojach, w których przebywasz najczęściej. Sprawdzą się idealnie w salonie z dużymi oknami oraz gabinecie przeznaczonym do pracy.

Materiałowe rolety Lotari typu silver odbijają promienie słoneczne, a co za tym idzie – nie pozwalają im przedostać się do wnętrza. Wszystko dzięki specjalnej srebrnej powłoce, którą są pokryte.

Co więcej, powstrzymanie promieni słonecznych ma również wpływ na temperaturę we wnętrzu. W upalne dni Twoje mieszkanie jest chłodniejsze, a oczy bezpieczne.

Kiedy możesz postawić na wzór?

Zbyt duża ilość bodźców nie służy wrażliwym oczom. Unikaj krzykliwych detali oraz męczących wstawek. Jeśli jednak wybierzesz grubą roletę z delikatnym nadrukiem pasującym do wnętrza, to Twoje oczy będą bezpieczne. Zrezygnuj z rolet z cienkiego materiału wzbogaconych wzorem z grubszego splotu. Pamiętaj, że przez roletę o zróżnicowanej grubości światło dociera do wnętrza z różnym natężeniem, a to wcale nie pomaga oczom.

Plisowane rolety – bezpieczeństwo i nowoczesność

Efektownym rozwiązaniem dla wrażliwych oczu mogą być cieszące się coraz większą popularnością plisowane rolety. Funkcjonują podobnie jak klasyczne żaluzje, chociaż mają bardziej estetyczną formę i są wygodniejsze w użytkowaniu. Skutecznie ochronią wnętrze przed nadmiarem promieni słonecznych i nagrzaniem. Wybierz rolety z grubego materiału, dzięki którym Twoje oczy będą bezpieczne, a wnętrze – wyjątkowo atrakcyjne.

Artykuł sponsorowany
4.9/5 - (11 votes)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Plisowane rolety są rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Swoje zamówiłam na https://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/plisy i jestem bardzo zadowolona. To świetna jakość w przystępnej cenie, a ponadto można liczyć na pomoc specjalistów.

jesli rolety rzymskie – to tylko z dekoria.pl – mega wybór, niskie ceny, zamawiasz na wymiar, jeszcze można zamówić darmową próbkę tkaniny -, np. https://www.dekoria.pl/offer/product/24/451/31//32?rf=0