Gdzie i jak kupować markowe ubrania? | ekologia.pl
Ekologia.pl Kobieta Moda Gdzie i jak kupować markowe ubrania?

Gdzie i jak kupować markowe ubrania?

Markowa odzież wzbudza duże zainteresowanie konsumentów. Chęć posiadania i noszenia rzeczy z prestiżowymi metkami jest jednak kusząca dla nieuczciwych producentów i sprzedawców – na rynku nie brakuje podróbek. Jak znaleźć wiarygodny sklep z odzieżą i jak szukać autentyków? Czy podróbki da się rozpoznać, zwłaszcza kupując przez Internet? Zebraliśmy garść przydatnych informacji, które pozwalają na nabranie większej pewności i znalezienie własnego miejsca na zakupy.

ubrania

fot. Pixel-Shot/shutterstock
Spis treści

Jak trafić na odpowiedni sklep odzieżowy?


Rozpoznanie podróbek i nieuczciwych sprzedawców to nie najprostsze zadanie, ale jest możliwe do zrealizowania. Przede wszystkim warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą nam znaleźć ulubionego, godnego uwagi sprzedawcę. Nie każdy wie o tym, że znaczenie ma nawet wielkość sklepu odzieżowego. Czy maleńki sklepik może otrzymać autoryzację od prestiżowej marki? Otóż nie jest to takie łatwe. Przedstawiciele cenionych projektantów decydują się na współpracę z doświadczonymi przedsiębiorcami.

Trafiając na sklep z ubraniami, który oferuje zaledwie kilka sztuk „markowych” produktów, nie spodziewajmy się autentyczności. Na przykładzie polecanego sklepu Messimo (https://messimo.pl/) możemy zobaczyć, że asortyment markowej odzieży jest szeroki i uwzględnia różne elementy garderoby. Ów sklep odzieżowy online każdorazowo dołącza oryginalne metki i opakowania, ponadto gwarantuje dwuletnią gwarancję producenta. Nie jest tzw. „firmą krzak”, o której nic nie wiadomo.

Czy tanie ciuchy markowe istnieją?


Dlaczego drogie marki ubrań są tak rozchwytywane? Prestiż i rozpoznawalność to tylko część atutów! Projektanci znani na całym świecie zdecydowanie dbają o to, by ich pozycja pozostała niezachwiana. Dobre marki sięgają po najlepsze materiały i stale nadzorują proces wytwarzania swoich kolekcji. Wydają odzież wysokiej jakości – począwszy od designu, a skończywszy na starannie poprowadzonych szwach. Czy wobec tego mogą istnieć tanie ciuchy markowe?

Są takie momenty w działalności sklepów odzieżowych, w których nieco taniej kupimy markowe ubrania. Wyprzedaż końcówek kolekcji lub promocja na czas np. Black Week to jedne z tych nielicznych okazji. Zdarza się, że właściciele sklepów „wietrzą magazyny” i robią miejsce na najświeższe kolekcje. Nie spodziewajmy się jednak przecen rzędu 80-90%. Od takich wyprzedaży lepiej trzymać się z daleka. Trudno też oczekiwać dużych promocji w przypadku luksusowych marek z ponadczasowym asortymentem.

Jak rozpoznać markową odzież? Messimo podpowiada


Polecane sklepy internetowe z ubraniami czasami podpowiadają swoim klientom, na co powinni zwracać uwagę podczas zakupów. Wspomniany wcześniej markowy butik Messimo instruuje nas na przykładzie Tommy’ego Hilfigera, jak rozpoznać podróbkę. Czytamy więc nie tylko o podejrzanych cenach i sklepach, ale też o etykietach i metkach. Choć to wydaje się oczywiste, możemy nie wiedzieć, jak wyglądają te oryginalne. Jakie informacje są pomocne?

Do oryginalnych ubrań są zwykle załączane szorstkie, a nie śliskie metki – już tutaj da się odróżnić niską i wysoką jakość. Jeśli mamy wątpliwości, zwróćmy uwagę na numer seryjny. Na metce wewnętrznej, wszytej w ubranie, oraz tej zewnętrznej, tekturowej, powinien widnieć identyczny kod. A może nie ma żadnego kodu? Wówczas sytuacja jest jasna – bez modelu, numeru i kodu seryjnego odzież nie jest markowa. Jeśli kupujemy odzież z guzikami, spodziewajmy się też dodatkowego guzika dołączonego do metki.

Choć na pierwszy rzut oka możemy nie dostrzec różnic, istotne są detale. Starannie wykonane szwy, brak nieestetycznych nitek, a także idealnie skrojone i obszyte logo to cechy, które świadczą na korzyść wyrobu. Literówki w nazwie i błędy kolorystyczne wydają się oczywistym znakiem alarmowym, a jednak niekiedy nasz wzrok potrafi to przeoczyć. Bądźmy czujni.

Powyższe wskazówki możemy zastosować dopiero wtedy, kiedy otrzymamy produkt. Niestety, jeśli trafimy na oszustów, może być już za późno na zwrot towaru. Dlatego tak ważne jest, żeby sklepy z ubraniami, w których robimy zakupy, były sprawdzone i godne zaufania.

art. sponsorowany

4.8/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments