Kary dla zabójców niedźwiadka
Mieszkaniec Lubawy na Mazurach usłyszał zarzut “spowodowania zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach. Dwaj inni turyści, którzy uczestniczyli w tym zajściu prawdopodobnie usłyszą podobne zarzuty.
Turyści mieli zostać przesłuchani przed Bożym Narodzeniem w prokuraturze w Zakopanem. Przysłali jednak wnioski o przesłuchanie ich w miejscu zamieszkania, bo – jak uzasadniali – od Zakopanego dzieli ich około 600 kilometrów.
W październiku ubiegłego roku w Dolinie Chochołowskiej leśnicy znaleźli zwłoki półtorarocznego niedźwiadka. O zabitym zwierzęciu poinformowała ich zakopiańska policja, którą z kolei zaalarmował miejscowy szpital, gdzie zgłosiła się dwójka młodych turystów. Mówili, że rzucił się na nich niedźwiedź. Mieli się bronić, topiąc go w potoku.
IAR