HENRYK SKOLIMOWSKI. Biografia sylwetki - Henryk Skolimowski

Henryk Skolimowski Źródło: Wikipedia

Henryk Skolimowski urodził się w Warszawie w 1930 roku. Jest twórcą nowego nurtu myśli - Ekofilozofii. Gloryfikuje ona naturę, piękno i wewnętrzną siłę twórczą człowieka.Wiek XXI będzie wiekiem ekologicznym,albo nie będzie go wcale (Henryk Skolimowski).

Wykształcenie

Skolimowski miał okazję zdobywać wiedzę od największych postaci polskiej nauki. Studiował pod kierownictwem Tadeusza Kotarbińskiego i Kazimierza Ajdukiewicza. Jako student filozofii Uniwersytetu Warszawskiego dzielił czas pomiędzy logikę, estetykę i studia nad pięknem. Po ukończeniu UW rozpoczął pracę w zagranicznych jednostkach badawczych. 1964 roku zdobył doktorat na uniwersytecie w Oxfordzie.

Praca zawodowa

Jeszcze w 1964 roku zaczął wykładać filozofię na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, gdzie piastował stanowisko assistant professor, a potem associate professor. Pracował też na uniwersytecie w Cambridge. W roku 1971 został pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. W latach 1992-1997 kierował katedrą kofilozofii na Politechnice Łódzkiej – pierwszą tego typu placówką na świecie.

Galeria zdjęć

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy