Jubileuszowa edycja „Uwolnij łacha”
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Jubileuszowa edycja „Uwolnij łacha”

Jubileuszowa edycja „Uwolnij łacha”

Uwolnij łacha

„Uwolnij Łacha“ to cykliczna impreza, która stwarza warunki do swobodnej wymiany przedmiotów takich jak: ubrania, dodatki, sprzęty domowe, książki, zabawki itp.

Idea akcji daje możliwość pozbycia się zalegających w domowych kątach rzeczy oraz zdobycia nowych i użytecznych, które z pewnością sprawią każdemu radość. Ekologiczny wymiar „Uwolnij Łacha” wpisuje się w zasady recyklingu, wprawiając ubrania i sprzęty w nowy obieg. Akcji przyświęca prosta zasada: „Co Moje to Twoje“.

Na „Uwolnij Łacha“ nie stosuje się zasady wymiany „sztuka za sztukę“, ubrań również nie sprzedaje się. Sprzedaży podlega jedynie oryginalne rękodzieło tworzone przez młodych, zdolnych i kreatywnych projektantów.

Nasza akcja ma również wymiar charytatywny. Wszystkie rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, przekazywane są do praskiego magazynu odzieży PCK.

Na imprezach zapewniamy kącik dla dzieci wolny od dymu tytoniowego, który prowadzony jest przez profesjonalnych animatorów, tak aby rodzice mogli swobodnie korzystać z wymiany, bez obaw o bezpieczeństwo i nudę swoich pociech. Serwowane są ciepłe posiłki, w tym obszerny wybór dań wegetariańskich. Goście mają dostęp do przebieralni i luster.

To co odróżnia „Uwolnij Łacha“ od innych swap’owych imprez to ciepła i rodzinna atmosfera, która sprawia że pomimo olbrzymiej ilości uczestników iimprezy te stały się synonimem przyjemnie spędzonego popołudnia. Symboliczna cena za wstęp oraz swobodne zasady dają możliwość uczestniczenia każdemu, bez względu na wiek, płeć, czy zasobność portfela.

Na „Uwolnij Łacha“ wymianie głównie podlegają ubrania, ale nie są to jedyne skarby do zdobycia. Na poprzednich trzech edycjach można było stać się właścicielem angielskojęzycznych książek, sprzętu AGD czy zabawek. Rozpiętość wieku gości mieści się między 2 a 82 rokiem życia, uczestnicy tych spotkań to często całe wielopokoleniowe rodziny.

Jubileuszowa, piąta edycja „Uwolnij Łacha” odbędzie się 12 czerwca w podwórku klubu Saturator i Hydrozagadka (ul. 11 Listopada). Przygotujemy wiele niespodzianek, zapewniając już tradycyjnie ciepłe przepyszne przekąski, kącik zabaw dla dzieci, oraz muzykę. Mamy nadzieję że urodzinowe wydanie, tak jak wszystkie poprzednie przyniesie wiele radości uczestnikom.

Więcej informacji oraz obszerne relacje z poprzednich imprez:

www.uwolnijlacha.blogspot.com

4.7/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments