Aplikacja do odpadów WasteMaster po sukcesie wersji mobilnej udostępnia wersję na komputer
Ekologia.pl Środowisko Specjalne Aplikacja do odpadów WasteMaster po sukcesie wersji mobilnej udostępnia wersję na komputer

Aplikacja do odpadów WasteMaster po sukcesie wersji mobilnej udostępnia wersję na komputer

Już ponad 1 000 użytkowników biznesowych, w tym liderów rynku odpadowego w Polsce wykorzystuje aplikację WasteMaster. Odpowiadając na ich głosy, twórcy aplikacji udostępnili wersję  przeglądarkową, umożliwiającą korzystanie z niej na komputerach. Niebawem aplikacja zadebiutuje także w App Store (wersja na iOS) oraz w Huawei AppGallery.

wastemaster

fot.materiały WasteMaster
WasteMaster bardzo szybko i skutecznie połączył firmy wytwarzające odpady (np. zakłady produkcyjne) z firmami je odbierającymi i przetwarzającymi. Od dnia premiery w połowie października aplikacja pozyskała już ponad 3 000 użytkowników, z czego dużą część stanowią duże, średniej wielkości i małe przedsiębiorstwa.

Dzięki aktywności użytkowników już w pierwszym tygodniu działania WasteMaster łączna wielkość odpadów w ofertach publikowanych za jego pośrednictwem sięgnęła hurtowych ilości. W połowie listopada masa wszystkich odpadów wystawionych w aplikacji przekroczyła 10 tysięcy ton.

W ciągu zaledwie trzech tygodni nasza aplikacja zyskała okrągły tysiąc użytkowników biznesowych. Udowodniliśmy tym samym jak bardzo polska branża gospodarki odpadami potrzebowała niezależnej platformy. Potwierdzają to także obroty, które przekroczyły nasze założenia. To, co osiągnęliśmy w wyniku 1,5 roku   ciężkiej pracy nad stworzeniem aplikacji, przekroczyło nasze oczekiwania i błyskawicznie otworzyło przed nami kolejną szanse na rozwój, o czym będziemy wkrótce informować – komentuje Jakub Łańcucki, jeden z twórców WasteMaster.

WasteMaster wychodzi naprzeciw nowym użytkownikom

Na fali zainteresowania klientów biznesowych w ostatnich dniach została uruchomiona przeglądarkowa (webowa) wersja aplikacji WasteMaster, dedykowana użytkownikom preferującym pracę na laptopach i komputerach stacjonarnych. Nie wymaga ona pobierania aplikacji i jest dostępna bezpośrednio na stronie WasteMaster.

Przeglądarkową wersję WasteMaster uruchomiliśmy bardzo szybko, bo takie prośby otrzymywaliśmy od wielu użytkowników. Dedykujemy ją zwłaszcza pracownikom firm generujących duże ilości odpadów i wystawiających wiele ofert równocześnie, gdyż dla najbardziej aktywnych użytkowników możliwość pracy na większym ekranie zapewnia większy komfort korzystania z naszej aplikacji  – mówi Grzegorz Krasuski, który odpowiada za rozwój technologiczny WasteMaster.

apka

fot.materiały WasteMaster

Uproszczenie zasad i dostępu do aktualnych ofert

Pierwsze tygodnie działania aplikacji to również obserwacje w jaki sposób użytkownicy z niej korzystają. To dlatego deweloperzy zaimplementowali szereg drobnych, ale istotnych udogodnień, które są ukierunkowane na podniesienie wygody obsługi i poprawę przepływu informacji. Zmiany te zobaczą wszyscy użytkownicy – także ci korzystający z WasteMaster na urządzeniach mobilnych.

Od teraz każdy użytkownik będzie mógł zobaczyć wszystkie oferty, które w danym momencie są wystawione w  WasteMaster. Odsłaniamy m.in. informacje o rodzaju dostępnych odpadów i ich wolumeny. Dodatkowo uproszczone zostały elementy tekstowe, dzięki czemu dostęp do informacji jest bardziej przejrzysty, a korzystanie z  naszej aplikacji ułatwione – dodaje Grzegorz Krasuski.

Niebawem WasteMaster pojawi się na platformie AppGallery, dzięki czemu będą mogli z niej korzystać posiadacze urządzeń Huawei z Androidem. Na ostatniej prostej są także testy aplikacji w wersji na urządzenia Apple z systemem operacyjnym iOS.

Firma pracuje obecnie nad kolejnymi nowościami, które usprawnią przeglądanie i wystawianie ofert, a tym samym zawieranie transakcji.

***

Waste Master sp. z o.o. to spółka założona przez grono doświadczonych menedżerów, którzy połączyli pasję i doświadczenie zdobyte na rynkach gospodarki odpadami, nowych technologii oraz sprzedaży nowoczesnych usług, aby wprowadzić polski rynek odpadowy w XXI wiek.

Sztandarowym projektem spółki jest aplikacja mobilna WasteMaster, która łączy tradycyjny rynek odpadowy z nowoczesnymi technologiami. Jest ona dedykowana wszystkim uczestnikom tego rynku –wytwarzającym odpady, a także je odbierającym i przetwarzającym. Jej twórcy chcą rewolucjonizować rynek gospodarowania odpadami w Polsce.

Narzędzie daje nieodpłatny dostęp do ogólnopolskiej bazy kontrahentów, aktualizowanych w czasie rzeczywistym ofert, a także Asystenta Odpadowego, który ma za zadanie maksymalnie przyspieszyć proces sprzedaży odpadów. W aplikacji zaimplementowano przejrzystą klasyfikację odpadów (17 kategorii głównych i aż 400 szczegółowych), a także unikalną w branży odpadów funkcję nadawania ratingów kredytowych.

art. sponsorowany

4.5/5 - (20 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments