Proponujemy powrót do natury (przez duże N)
Stworzyliśmy i rozwijamy AlohaCamp ponieważ czujemy jak współczesny świat odgradza nas od natury: telefonami, samochodami, gamingiem, sztuczną inteligencją i mediami społecznościowymi. Proponujemy zerwanie (choć na chwilę) z tymi ograniczeniami i powrót do natury (przez duże N) na własnych – nieskrępowanych niczym zasadach. – mówi Kasia Trochimczuk, z AlohaCamp.
Podróże w naturze, z dala od miast i w otoczeniu przyrody. Jesteście platformą, która oferuje nietypowe miejsca na urlop. Skąd pomysł na AlohaCamp w takiej właśnie formie?
Jak się okazuje, wcale nie jest tak łatwo znaleźć i zarezerwować miejsce noclegowe blisko natury. Chcemy ułatwić dostęp do takiego rodzaju wypoczynku każdemu, kto go potrzebuje, dlatego skupiliśmy wokół siebie społeczność gospodarzy, którzy posiadają obiekty zlokalizowane w ustronnych, otoczonych piękną przyrodą miejscach.
W AlohaCamp chcemy wpływać na sposób w jaki wszyscy żyjemy i odpoczywamy, ułatwiając dostęp do korzyści płynących ze spędzania czasu w przyrodzie oraz tworzenia pięknych wspomnień dzięki dostępowi do użytecznej platformy online. To nasza misja.
Stworzyliśmy i rozwijamy AlohaCamp ponieważ czujemy jak współczesny świat odgradza nas od natury: telefonami, samochodami, gamingiem, sztuczną inteligencją i mediami społecznościowymi. Proponujemy zerwanie (choć na chwilę) z tymi ograniczeniami i powrót do natury (przez duże N) na własnych – nieskrępowanych niczym zasadach.
Czym różni się od AlohaCamp od innych platform rezerwacyjnych?
Dzięki szerokiej ofercie unikatowych miejsc w naturze (od nowoczesnych czy rustykalnych domków i wygodnych glampingów, po kempingi, jurty i wyjątkowe domki na drzewie), dopasowanych do różnych potrzeb podróżujących, każdy może przeżyć wspaniałą przygodę i zaznać ukojenia, eksplorując walory lokalnej przyrody i korzystając z jej dobrodziejstw o każdej porze roku. To właśnie niepowtarzalne miejsca noclegowe czynią AlohaCamp najbardziej “naturalnym” z lokalnych portali rezerwacyjnych.
AlohaCamp to coś więcej niż usługa – to społeczności ludzi, którzy kochają naturę.
Chcielibyśmy, żeby każdy miał możliwość pływać w czystym jeziorze, zobaczyć wschód słońca w górach albo wypić kawę na tarasie w lesie i zwyczajnie odpocząć tak, jak lubi, w otoczeniu natury. To powód, dla którego dołączyliśmy do 1% for the Planet — międzynarodowej organizacji łączącej biznes z fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz ochrony środowiska. Będąc jej częścią, co roku przekazujemy 1 procent naszego przychodu na lokalne, zweryfikowane inicjatywy dbające o otaczającą nas przyrodę.
Jakie wymagania trzeba spełnić, by znaleźć się na Waszej platformie? Jak wybieracie Gospodarzy? Na co zwracacie uwagę przy wyborze miejsc?
Warunkiem niezbędnym do tego, żeby pojawić się ze swoim obiektem na AlohaCamp jest oczywiście lokalizacja obiektu w bliskim otoczeniu przyrody.
Jesteśmy otwarci na rozmaite obiekty, w naszej ofercie można znaleźć zarówno pola namiotowe jak również domki w wysokim standardzie. Najważniejsza jest bliskość natury, która łączy je wszystkie.
Zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach Gości, którzy swoje pobyty rezerwują na naszej platformie. Na bieżąco weryfikujemy wystawiane opinie i nie boimy się rezygnować ze współpracy z Gospodarzami, którzy otrzymują słabe oceny i nie są w stanie dostarczyć najlepszego możliwego doświadczenia z wyjazdu. Dzięki takim działaniom, średnia ocena z wyjazdu zarezerwowanego przez AlohaCamp to aż 4.9 na 5, z czego jesteśmy szczególnie dumni.
Czy poznajecie Gospodarzy osobiście, osobiście sprawdzać miejsca?
Mamy specjalny zespół, który dba o kontakt z Gospodarzami. Z każdym z nich rozmawiamy osobiście, analizujemy wspólnie oceny Gości, treści opisujące obiekt czy zdjęcia. Podpowiadamy, jak najskuteczniej przedstawić swoją ofertę, a satysfakcja naszych Gospodarzy ze współpracy z AlohaCamp jest dla nas równie ważna co zadowolenie naszych Gości.
Dla kogo jest AlohaCamp? Kto głównie korzysta z Waszej platformy?
AlohaCamp to serwis dla osób, które szukają alternatywnych form spędzania wolnego czasu, ciekawych i nieoczywistych miejsc, i którzy chcą doświadczać i kolekcjonować wspomnienia.
Jeżeli spojrzymy na dane demograficzne to przede wszystkim są to osoby w przedziałach wiekowych 25-34 oraz 35-44 lata. W większości rezerwacji dokonują kobiety (61,8%).
Jeżeli już mowa o kobietach, to 60 proc. przedstawicielek płci pięknej, które zarezerwowały pobyt przez platformę AlohaCamp w 2023 roku, udało się w podróż w pojedynkę. Takie samotne wyjazdy często wiążą się z potrzebą wyciszenia myśli i emocji oraz powrotu do siebie – nawiązania głębszej łączności ze sobą, z własną intuicją. A nic nie sprzyja temu lepiej niż pobyt na łonie natury. W jej otoczeniu ładujemy swoje wewnętrzne baterie, zyskujemy siłę, poszerzamy horyzonty, dlatego warto wybrać się w naturę nawet na krótki weekendowy wypad.

WymarzONE to domki w górach zlokalizowane na Dolnym Śląsku, fot. AlohaCamp
Jakie najbardziej niesamowite miejsca można znaleźć na AlohaCamp?
Jednym z najpopularniejszych spośród blisko 1900 dostępnych miejsc noclegowych na AlohaCamp, są domki na drzewie, takie jak Kraina Dzikiej Kaczki, Sosnowa Kryjówka czy DZEWOstan, które oferują niecodzienny odpoczynek w koronach drzew. Przyciągają również obiekty, w których leżąc w wannie możemy podziwiać las oraz obiekty, na wodzie, w których o poranku budzi nas delikatny szum fal.
Zbliżają się wakacje. Jakich miejsc szukają teraz Polacy?
Wysokie letnie temperatury skłaniają turystów do poszukiwania alternatywnych form wypoczynku. Zamiast tłocznych kurortów i upałów, Polacy coraz chętniej wybierają chłodniejsze rejony, gdzie mogą cieszyć się spokojem i pięknem natury.
Tradycyjnie wakacje letnie kojarzyły się z wyjazdami za słońcem i upałami. Jednak rekordowo wysokie temperatury w ostatnich latach sprawiają, że wiele osób rozważa podróżowanie w przeciwnym kierunku. Coraz popularniejsze stają się „coolcation”, czyli wakacje w miejscach o łagodniejszym klimacie, które dodatkowo są mniej zatłoczone.
Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy do miejsc położonych w cieniu gór, chłodzie jezior i gęstych lasach. Wielu turystów rezygnuje z rezerwacji wakacji w popularnych, ale upalnych miejscach jak południowa Francja czy Sycylia w lipcu i sierpniu na rzecz krajowych domków w koronach drzew czy wspaniale wyposażonych glampingów.
Coraz więcej osób decyduje się na spontaniczne wyjazdy, ale też rezerwuje domki z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że znajdą wakacyjny termin w wymarzonym ciepłym acz zacienionym miejscu Polski.
Dziękuję za rozmowę.
Kasia Trochimczuk – 4 lata temu uciekła z życia w centrum Warszawy i zamieszkała w vanie. Podróżując ucieka od dużych miast i spędza czas w Naturze i nad oceanem. Prowadzi konto na instagramie @nasz.van gdzie inspiruje ludzi, do tego żeby zaczęli organizować wypoczynek na własną rękę, przekonując, że wcale nie potrzebujemy dużych budżetów, aby wypoczywać w pięknych miejscach. AlohaCamp współtworzy od samego początku powstania firmy, jako Head of Customer Experience odpowiadam za to aby zarówno Gospodarze jak i Goście byli zaopiekowani i zadowoleni.
Ekologia.pl (Joanna Szubierajska)





