Energia odnawialna i gaz mają coraz większe znaczenie dzięki ochronie środowiska
Dzięki elektroenergetyce gaz ziemny może stać się paliwem XXI wieku. Wpływ na to ma również ochrona środowiska – donosi Rzeczpospolita.
Branża i rząd chcą, aby rozwój energetyki było oparty na paliwie gazowym. Energia odnawialna i z gazu nabiera coraz większego znaczenia dzięki unijnym wymaganiom dotyczącym ochrony klimatu i ograniczenia emisji dwutlenku węgla.
– Jedną z ról ministra gospodarki jest stworzenie warunków, dzięki którym możliwy będzie stabilny i zrównoważony rozwój krajowego sektora elektroenergetycznego wspartego przez energetykę gazową – mówił Maciej Kaliski, szef Departamentu Ropy i Gazu w resorcie.
W „Polityce energetycznej Polski do 2030 r.” przewidziano budowę kilku bloków gazowych. W związku z tym PGNiG liczy na wzrost zapotrzebowania na gaz. – UE dąży do tego, by węgiel zastąpić gazem, a choć obecnie Polska jest na samym końcu w rankingu wykorzystania gazu w energetyce, to musi się zmienić – uważa szef rady nadzorczej spółki Stanisław Rychlicki.
takiego rozwiązania lub źródła energii kóre by ktoś dostarczał i nie chciał na tym zarobić nie ma wiec najlepiej samemu zbudowac sobie wiatrak i mieć problem z głowy ale trzeba uważac na takie firmy przy realizacji inwestycji jak eko – energia z szadka która wydaje sie byc solidna firma a potem nie oddaje inwestycji w terminie i jeszcze nie chce uznać reklamacji
niestety ciągle w małych miejscowościach jest bardzo drogie.
W mojej miejscowości bloki jednego z przedsi ębiorstw były ogrzewane gazem,kiedy jednak mieszkania zostały sprywatyzowane ,wszyscy mieszkańcy zainstalowali sobie w domu piece,ponieważ nie stać ich na gaz.Wybudowana za spore pieniądze inwestycja przestała istnieć.Gdyby Gmina dopłaciła do tego gazu ludziom, dziś nie byłoby smogu nad bardzo piękną miejscowością w której mieszkam.