Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2025 – dołącz do największej manifestacji praw zwierząt w Polsce!
Już 6 września 2025 roku Warszawą przejdzie jedno z najważniejszych wydarzeń prozwierzęcych w Polsce – Marsz Wyzwolenia Zwierząt. Ta odważna i pełna pasji manifestacja od siedmiu lat gromadzi tysiące osób z całego kraju, które walczą o uznanie praw wszystkich istot czujących i sprzeciwiają się ich krzywdzeniu.

Start marszu zaplanowano na godz. 13:30 przy Pomniku Kopernika na ul. Nowy Świat 69. Pod hasłem „Idę dla zwierząt” uczestnicy przejdą przez centralne ulice Warszawy, by następnie wziąć udział w przemówieniach oraz w wyjątkowej akcji artystycznej „Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję, chcę żyć”, prezentującej portrety zwierząt. W zeszłym roku wzbudziła ona ogromne emocje i stała się symbolem wrażliwości na los zwierząt.
Marsz to nie tylko manifestacja. To także przestrzeń spotkań dla aktywistów, prawników, naukowców i artystów, a także wszystkich, którzy chcą działać na rzecz zmiany. Po przemarszu uczestnicy zostaną zaproszeni do Gniazda (ul. Krucza 17) na wystawę „Sentiokracja teraz” oraz premierę książki „Protopia”, a całość uzupełni wegański poczęstunek.
– „Nie ma innej sprawiedliwości społecznej niż ta międzygatunkowa. Marsz to apel o śmiałość i kreatywność w działaniu przeciw krzywdzie zwierząt” – mówi filozof Dariusz Gzyra.
– „To akt odwagi i solidarności z tysiącami istot, które codziennie doświadczają przemocy” – dodaje adwokatka Karolina Kuszlewicz.
Jeśli dobro zwierząt jest dla Ciebie ważne, jeśli chcesz wyrazić sprzeciw wobec wyzysku i przemocy albo szukasz inspiracji i ludzi o podobnych wartościach, Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2025 jest miejscem, w którym musisz być. To szansa, by stać się częścią wyjątkowego ruchu zmiany i solidarności ze zwierzętami.
Więcej informacji oraz aktualności znajdziesz na stronie organizatorów: https://www.facebook.com/events/4181377425459246
Bądź tam z nami 6 września – razem idziemy dla zwierząt!

Absolwentka Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej. Specjalizuje się w technicznych i naukowych tekstach o przyrodzie, zmianie klimatu i wpływie człowieka na środowisko. W swoich artykułach łączy rzetelną wiedzę inżynierską z pasją do natury i potrzeby życia w zgodzie z otoczeniem. Uwielbia spędzać czas na łonie przyrody – szczególnie na Warmii, gdzie najchętniej odkrywa dzikie zakątki podczas pieszych wędrówek i wypraw kajakowych
Opublikowany: 3 września, 2025