Nadchodzą elektrownie gazowe
Ekologia.pl Wiadomości Polska Nadchodzą elektrownie gazowe

Nadchodzą elektrownie gazowe

Koncerny energetyczne analizują możliwość budowy elektrowni gazowych w Polsce. Ich zainteresowanie gazem potwierdza PGNiG. Gaz ziemny staje się atrakcyjnym surowcem dla energetyki.

Ponad 90 proc. energii elektrycznej w Polsce produkuje się z węgla. Zdaniem ekspertów, w ciągu najbliższych kilku lat udział innych nośników energii będzie się zwiększał. Ciekawą alternatywą staje się w tej sytuacji gaz ziemny.

– Składają się na to trzy czynniki: braki mocy, spodziewany duży wzrost ceny energii elektrycznej oraz regulacje dotyczące ograniczenia emisji CO2 – mówi Bogdan Pilch, szef Gaz de France w Polsce.

Analizy projektów budowy elektrowni gazowych już trwają. Świadczą o tym choćby sygnały, jakie otrzymuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Źródło: Cire.pl
4.7/5 - (14 votes)
Post Banner Post Banner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments