ENERGIA ODNAWIALNA - WIATRAKI. Dźwięki emitowane przez wiatraki
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ technologii energetycznych na środowisko Raport: dźwięki emitowane przez wiatraki nie są groźne

Raport: dźwięki emitowane przez wiatraki nie są groźne

Wiatrak
Nie ma dowodów na to, że słyszalne lub podsłyszalne dźwięki emitowane przez turbiny wiatrowe mają jakiekolwiek bezpośrednie, negatywne skutki fizjologiczne – ogłosili eksperci.
 
Amerykańskie oraz Kanadyjskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, na początku 2009 roku, utworzyły interdyscyplinarny panel doradców naukowych. W jego skład weszli lekarze, audiolodzy oraz akustycy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Danii oraz Wielkiej Brytanii. Eksperci mieli dokonać weryfikacji dotychczasowych badań, w związku ze sprzecznymi informacjami dotyczącymi wpływu na zdrowie dźwięków emitowanych przez turbiny wiatrowe. Powstał raport o energii.

Po dokonaniu przeglądu, analizy oraz dyskusji panel uzgodnił w trzy kluczowe wnioski:

  • Nie ma nic wyjątkowego w dźwiękach i wibracjach emitowanych przez turbiny wiatrowe,
  • Ilość zgromadzonej wiedzy dotyczącej dźwięków i zdrowia jest znaczna,
  • Nie ma dowodów na to, że słyszalne lub podsłyszalne dźwięki emitowane przez turbiny wiatrowe mają jakiekolwiek bezpośrednie, negatywne skutki fizjologiczne.

Energia wiatrowa jest wykorzystywana w ponad 70. krajach.  Pod koniec ubiegłego roku moc zainstalowana w turbinach wiatrowych na całym świecie wynosiła około 120 800 megawatów.

ekologia.pl

4.7/5 - (10 votes)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

JAK DŹWIĘKI NIE MAJĄ WPŁYWU NA LUDZI I ZWIERZĘTA? z MOJEJ PODSTAWOWEJ WIEDZY JAKĄ MAM TO JUŻ WIEM ŻE ONE NA PEWNO MAJĄ WPŁYW. CZŁOWIEK W ZNACZNEJ CZĘŚCI SKŁADA SIĘ Z WODY A PŁYNY W NASZYM ORGANIŹMIE TO ELEKTROLITY I OŚRODKOWY UKŁAD NERWOWY PRZESYŁA PO NASZYM ORGANIŹMIE IMPULSY (POLECENIA NA DRODZE ELEKTRYCZNEJ). JEŚLI WSPOMNIANE IMPULSY NAPOTYKAJĄ NA SWOJEJ DRODZE NA PRZESZKODY W POSTACI INNYCH IMPULSÓW Z ZEWNĄTRZ TO DOCHODZI DO KONFLIKTÓW… JEDNI LUDZIE SĄ BARDZIEJ ODPORNI A DRUDZY MNIEJ. POSIADAM TELEFON KOMÓRKOWY I JESTEM ŚWIADOM ŻE ON JEST SZKODLIWY ALE NIE WYRZUCĘ GO. NA PODSUMOWANIE DODAM ŻE NIE CHCĘ KOLEJNYCH ŹRÓDEŁ PÓL MAGNETYCZNYCH ITP. TE CO SĄ TO JUŻ WYSTARCZĄ.

a protesty kilkuset już organizacji przeciwko lokalizacji turbin w okolicach zabudowań biorą się z wymysłów „ciemnogrodu”?

LITOŚCI!!!

Z energetyką wiatrowa jest jak ze szczepionkami przeciw grypie. Mało brakowało by Minister Zdrowia uległ naciskom mediów i koncernów farmaceutycznych i zakupił nikomu niepotrzebne szczepionki.

A lobby wiatrowe dobrało sobie tak ekspertów by badania wyszły w porządku. Tymczasem w Polsce trudno znaleźć naukowców, którzy wspierają rozwój energetyki wiatrowej. No chyba, że szuka się w Stowarzyszeniach wiatrakowców.
Zdanie większości naukowców na temat „globalnego ocieplenia” wyrażone zostało przez naukowców PAN : https://www.farma-wiatrowa.info/prace-naukowe-energetyka-wiatrowa.htm