PiS będzie działać z… Greenpeace
PiS chce pokazać swoją nową ekologiczną twarz. W tym celu przygotowuje konferencję na temat energii atomowej w Polsce. Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, młodzieżówka PIS zamierza przygotować ją z Greenpeace, organizacją ekologów kojarzoną raczej z hasłami lewicowymi.
Konferencja ma się odbyć 14 stycznia w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Nad organizacją imprezy czuwa poseł Maks Kraczkowski, sekretarz rady politycznej partii, który odpowiada za funkcjonowanie Forum Młodych PiS. Nie ukrywa on, że organizowana wspólnie z Greenpeace konferencja to próba pokazania ekologicznej twarzy PiS, w czym upatruje sposób na odmłodzenie wizerunku partii.
Jak ustalił serwis internetowy tvp.info, PiS planuje organizację konferencji dotyczących energii jądrowej również w innych polskich ośrodkach akademickich. Posłowie tej partii zastanawiają się też nad pomysłem zapraszania ekspertów Greenpeace na posiedzenia sejmowych komisji zajmujących się ochroną środowiska i gospodarką.