ŻYCIE NA WENUS? Rosyjski naukowiec twierdzi, że na Wenus jest życie!
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Rosyjski naukowiec odkrył życie na Wenus

Rosyjski naukowiec odkrył życie na Wenus

Wenus, źródło: NASA/JPL/USGS
Wenus, źródło: NASA/JPL/USGS

Rosyjski naukowiec Leonid Ksanfomaliti z Instytutu Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk twierdzi, że odkrył ślady życia na Wenus. Do takich wniosków doszedł po analizie zdjęć z 1982 roku zrobionych przez satelitę Wenera-13, który wylądował na powierzchni planety 30 lat temu.

Leonid Ksanfomaliti na archiwalnych zdjęciach zauważył trzy dziwne obiekty o kształtach zbliżonych do skorpiona , dysku i czarnego prostokąta. Jednak to, co przyciągnęło uwagę Leonida Ksanfomalitiego, to fakt, że te obiekty zmieniają swoje położenie. – pojawiają się i znikają. Co zdaniem naukowca, jest dowodem na to, że na planecie Wenus istnieje życie.

Naukowcy twierdzili dotychczas, że istnienie życia na Wenus jest mało prawdopodobne, choć nie wykluczają, że w jakiejś mikroskopijnej formie może ono tam przetrwać. Rosyjski astronom jest innego zdania. Twierdzi, że zdjęcia dostarczone przez sondę są idealnej jakości i wyraźnie na nich widać ,że jest tam jakieś życie i to w znacznie większej formie jak mikroskopijna.

Często mówi się, że powierzchnia Wenus przypomina piekło, a to dlatego, że temperatura na powierzchni planety waha się od −220 °C do 420 °C. Dlatego mało kto poważnie traktuje możliwość występowania żywych organizmów na Wenus., źródło: SSV, MIPL, Magellan Team, NASA
Ekologia.pl, źródło: www.dailymail.co.uk
4.6/5 - (13 votes)
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Taka ciekawostka. Tesla był venusianinem.

Ile wczesniej wypił?

W moim Artykule poniżej notce udowodniłem że absolutny pomiar temperatury jest niemożliwy, i że nie można porównywać ze sobą dwóch pomiarów wykonanych w rożnym czasie.
https://pogadanki.salon24.pl/388010,o-nieudolnosci-fizyki-w-pomiarze-temperatury
W przypadku Ziemi prowadzi to oczywiście do wielu paradoksalnych pomiarów o których szeroka publiczność nie ma pojęcia ponieważ ci zawodowi oszuści – fizycy odrzucają te pomiary jako błędne i udają że one po prostu nie istnieją.
Jeśli spojrzymy na pomiary temperatury wykonane na innych ciałach niebieskich np. na Wenus to możemy się przekonać jak mało fizyka wie o rzeczywistości i jak katastrofalnie mało ja rozumie.
Fizycy od dawna twierdza ze Wenus należny do miejsc najbardziej nieprzyjaznych życiu w Układzie Słonecznym.
Te twierdzenie jest najzupełniej fałszywe. Wenus jest planetą tak samo pełną życia jak Ziemia.
Organizmy tam żyjące nie należna do żadnych egzotycznych stworów w których substancje organiczne oparte są na krzemie lub czymś podobnym, ale jest to życie bazujące na węglu tak samo jak nasze.
Fizycy podniosą zapewne w tym momencie tryumfująco palec do góry i powiedzą „on kłamie bo na Wenus temperatura sięga prawie 500°C”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wenus
Pomiary temperatury które tam dokonano to jednak przykład kompletnego bezsensu pomiarów temperatury tak jak na marginesie wszelkiego typu pomiarów dokonywanych przez fizyków.
Wenus jest przykładem tego jak zmiany TG wpływają na wynik pomiarów parametrów fizycznych w tym i temperatury.
Jeśli urządzenie pomiarowe zostanie skalibrowane przy innej wartości TG niż to jakie panuje w miejscu pomiarów, to temperatura tam pomierzona jest fałszywa.
Tylko takie urządzenie pomiarowe które zostało skalibrowane w miejscu pomiarów może nam pokazać prawidłową wysokość temperatury.
I ta jest na Wenus niższa niż 100°C, jeśli porównamy to z warunkami na Ziemi
Dlatego obserwacje rosyjskiego naukowca Dr. Leonida Ksanfomality są jak najbardziej realistyczne.
https://www.sci-news.com/space/article00156.html
Na Wenus panują sprzyjające życiu warunki, ponieważ TG jest tam tak wysokie że skala temperatury jest przesunięta tak znacznie w górę, że panują tam takie same warunki jak na Ziemi w zaraniu jej egzystencji, kiedy rodziło się na niej życie. To jest na Wenus jednak już całkiem mocno zaawansowane jak wynika z poczynionych obserwacji.

Z tą temperaturą to przesadzasz, ale masz trochę racji. Życie może tam istnieć, ale w atmosferze. Są tam warunki podobne do tych na ziemi. Te organizmy mogą być podobne do latających drzew (oczywiście nie wyglądem) drzewa wykorzystują co2 do fotosyntezy, a na wenus jest go pełno, możliwe że czerpią energię z reakcji węgla z kwasem siarkowym. Ale to tylko teoria. Niedługo zobaczymy, jaka jest prawda.

nie pij tyle Leonid