ZNAK EKOLOGICZNY EKO. Znak ekologiczny - Znak Ekologiczny EKO

Znak Ekologiczny EKO

Ekologia.pl Wiedza Znaki Znak Ekologiczny EKO
Szukaj znaku, etykiety lub symbolu ekologicznego
Znak Ekologiczny EKO
Jest przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji od 1998 roku. Mogą go otrzymać usługi i wyroby krajowe i zagraniczne, które spełniają wymagające kryteria ochrony zdrowia, środowiska i ekonomicznego wykorzystania zasobów naturalnych.

System przyznawania tego znaku opiera się na kryteriach ustanowionych dla oznakowania Ecolabel. Dzięki temu wnioskodawcy mogą otrzymać obydwa znaki jednocześnie, na korzystnych warunkach finansowych.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Znak EKO to bardzo ważny znak – szczególnie dla żywności w dobie upowszechniania sie GMO. Ma on zabezpieczać NAS i nasze rodziny przed kupowaniem żywności nasączonej pestycydami, herbicydami i modyfikowanej genetycznie, a to być może wprost wyznaczy kto z nasz umrze na raka a kto w sposób naturalny… Jest on niestety (w formie przymiotnikowej – eko-logiczny) często w Polsce nadużyuwany. Jeżeli ktoś nie wierzy, proszę sobie wejść na Allegro.pl – portal zakupowy i zobaczyć ile produktów ma w nazwie EKO a ile z nich posiada certyfikat (który naprawdę potwierdza sotosowanie lub nie w uprawie ww świństw). Na pytanie do sprzedającego na tym portalu „czy może przedstawić nr certyfikatu -eko-” zwykle milknie albo odsyła do producenta. Taką działalność WSZYSCY POWINNIŚMY TĘPIĆ, zanim spotkamy się w kolejce do badań w Instytucie Onkologii.