CANTHERHINES MACROCERUS. Ryba. Zwierzę - Cantherhines macrocerus
Ekologia.pl Wiedza Atlas zwierząt Strunowce Kręgowce Ryby Kostnoszkieletowe Promieniopłetwe Rozdymkokształtne Jednorożkowate Cantherhines Cantherhines macrocerus
Indeks nazw
Szukaj lub wybierz według alfabetu
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Cantherhines macrocerus (Cantherhines macrocerus)

Cantherhines macrocerus
Spis treści
Występowanie

Gatunek tropikalny, zasiedlający wody morskie maksymalnie do 40 metrów głębokości. Jest mieszkańcem Zachodniego Atlantyku od Florydy(USA) i wysp Bermudzkich do Sao Paulo w Brazylii. Na Wschodnim Atlantyku widziany na kamienistej wyspie St. Paul’s.

Budowa zewnętrzna

Osobniki dorosłe są ciemno brązowe oraz czasami występują na ich ciele oraz głowie wiele białych kropek. Płetwa ogonowa jest czarna z białym wygiętym  paskiem oraz dwoma niewyraźnymi białymi kropkami. Wykazują dymorfizm płciowy. Osobniki dorosłe osiągają maksymalnie 46 cm długości.

Biologia

Większość życia przebywają wśród rejonów raf koralowych lub kamienistego podłoża, czasem spotykane są wśród koralowców z rodzaju Gorgonacea, którymi takżę się żywią. Oprócz koralowców ich dieta składa się z gąbek oraz glonów morskich, także z koralowców o właściwościach parzących oraz meduzami oraz ukwiałami morskimi. Łączą się w pary w czasie rozrodu.

4.5/5 - (15 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments