Tydzień Weganizmu 2009
Ekologia.pl Wydarzenia Ważne daty Tydzień Weganizmu 2009

Tydzień Weganizmu 2009

W tym roku w dniach 1-7 czerwca Stowarzyszenie Empatia organizuje pierwszy Tydzień WEGANIZMU! Weganizm jest nowoczesną, spójną i… smaczną odpowiedzią na masową eksploatację zwierząt.

Weganizm to sposób życia dążący do rzeczywistej minimalizacji uczestnictwa w eksploatacji zwierząt. Najważniejszy aspekt tego pojęcia dotyczy diety, ponieważ dla pożywienia jest wykorzystywana największa ilość zwierząt. Weganizm w tym zakresie oznacza odrzucenie z przyczyn etycznych produktów odzwierzęcych. W innych dziedzinach cechuje się podobnie konsekwentną postawą, np. w sprzeciwie wobec hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra, wykorzystywania zwierząt do doświadczeń, do celów rozrywki itd. Ta spójna i nowoczesna idea i praktyka zdobywa na świecie coraz większą liczbę zwolenników, również ze względu na korzyści ekologiczne.

Na oficjalnej stronie Tygodnia Weganizmu znajduje się tegoroczny plan imprez w Warszawie oraz lista organizatorów w pozostałych miastach Polski. Można stamtąd także pobrać specjalnie przygotowane wzory plakatu i ulotki.

Jednym z elementów zbliżającego się Tygodnia Weganizmu będzie konkurs na zdjęcie warzyw i owoców w najdziwniejszych miejscach miast i wsi! Najciekawsze zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa lub wsparcia akcji.

Źródło: Empatia
4.6/5 - (17 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments