8 powodów by kupić metalowy tunel foliowy
Ekologia.pl Dom i ogród Pielęgnacja ogrodu 8 powodów by kupić metalowy tunel foliowy

8 powodów by kupić metalowy tunel foliowy

tunel foliowy

Tunele foliowe to coraz częstszy widok w przydomowych ogródkach i na podmiejskich działkach. Taka osłona pozwala zapewnić roślinom lepsze warunki do rozwoju i chroni sadzonki, kiedy nas nie ma na miejscu.

 W ostatnich latach największą popularnością cieszą się importowane metalowe tunele foliowe z zieloną folią. Dlaczego są tak chętnie kupowane? Zobaczmy 8 powodów, dla których Polacy decydują się na zakup metalowego tunelu foliowego!

Powód 1: metalowa konstrukcja

tunel

stelaż tunelu metalowego

Dotychczas w polskich ogródkach rządziły tanie tunele z rurek PCV, kiedy nagle pojawił się tunel metalowy w podobnej cenie. Solidny metalowy stelaż, zabezpieczony przed korozją, oparty na ocynkowanych rurkach – o takich właśnie tunelach marzyli polscy działkowcy. Solidna konstrukcja tunelu to konstrukcja metalowa, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Powód 2: folia wzmacniana siatką
Metalowy tunel foliowy tak naprawdę nie ma zielonej folii – taki efekt kolorystyczny daje wgrzana w folię wzmacniająca siatka polipropylenowa w zielonym kolorze. Tego typu folia jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne: jeśli przypadkiem ją rozedrzemy, siatka wzmacniająca uniemożliwi dalsze samoczynne rozdzieranie się foli. To duży plus, prawda? A od zeszłego sezonu foliaki dostępne są też z siatką w kolorze białym, więc możemy wybrać bardziej pasujący nam kolor.

Powód 3: okna z moskitierą

pomidory

pomidory w tunelu metalowym

Dużą zaletą metalowego tunelu foliowego z zieloną (lub białą) folią są też dodatkowe okienka wzdłuż tunelu zabezpieczone moskitierą. Dzięki nim możemy przewietrzyć tunel w trakcie prac ogrodniczych bez obaw, że będą nas męczyć jakieś natrętne komary lub inne szkodniki. Okienka zamykane są na rzepy, a zasłaniającą je folię na czas wietrzenia można podpiąć nad okienkiem, co jest niezwykle wygodne!


Powód 4: drzwi na zamek błyskawiczny

tunel

metalowy tunel foliowyWyobrażacie sobie łatwiejszy system zamykania wejścia niż na zamek błyskawiczny? No właśnie. Takie drzwi nie otworzą się od zbyt silnego podmuchu wiatru, nie dadzą rady ich też otworzyć niepowołani zwierzęcy goście. Za to właściciel może swobodnie zamknąć tunel od zewnątrz i od wewnątrz, a w razie potrzeby również całkiem otworzyć wejście – podpinając u góry tworzącą drzwi folię.

Powód 5: niska cena
Metalowe tunele foliowe importowane z Azji wyróżniają się zdecydowanie niższą ceną niż tunele metalowe produkowane w Polsce – nawet przy najlepszych chęciach polscy producenci nie są w stanie obniżyć kosztów produkcji do takiego poziomu jak przy tunelach z importu. Jeśli więc zależy Ci na zaoszczędzeniu kilkuset złotych, metalowe tunele foliowe z importu są właśnie dla Ciebie.

Powód 6: możliwość dokupienia folii

tunel foliowy

tunel foliowy na polu

Tunele foliowe nie są oczywiście nieśmiertelnymi produktami – folia zazwyczaj przeznaczona jest na cztery sezony rozumiane jako wiosna i jesień. Ważne jest, żebyśmy mogli po pewnym czasie dokupić nową folię na posiadany stelaż i dalej cieszyć się pięknymi sadzonkami. Dlatego lepiej wybierać sprawdzone, obecne na rynku od lat marki, a nie jednosezonowych importerów.

Powód 7: wysoki sufit

wnętrze namiotu

wnętrze namiotu foliowego

Najważniejszą zaletą wysokiego sufitu jest fakt, że możemy pracować przy roślinach w pozycji wyprostowanej. Prace pielęgnacyjne pod tunelem nie będą już męczącymi godzinami z przygarbionym kręgosłupem – łatwość i komfort ich wykonywania będą podobne jak przy pielęgnacji sadzonek rosnących na świeżym powietrzu.

Powód 8: możesz dostać na niego rabat
Rabat na metalowy tunel foliowy z zieloną (lub białą) folią w wysokości 5% wartości zamówienia* możesz odebrać w bardzo prosty sposób – wystarczy, że wejdziesz na stronę www.meblobranie.pl/tunele-foliowe  i przy składaniu zamówienia wpiszesz w koszyku kod: EkologiaTunele2017. Potem już tylko czekasz na dostawę, a latem cieszysz się bujnymi plonami i pochwałami znajomych dla Twoich ogrodniczych umiejętności!
*Uwaga: kod rabatowy obowiązuje jedynie do 15 marca 2017r.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Meblobranie.pl

4.6/5 - (8 votes)
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękuję redakcji za ten artykuł kupiłem dzięki Wam mój pierwszy tunel foliowy 3×6 https://neomaniak.pl/tunel-foliowy-3×6 w kolorze zielonym za 499zł – cena super pokrycie bardzo mocne, rurki stalowe bardzo grube. Tunel waży prawie 40kg i przyjechał w dwóch dużych kartonach. Nie kupujcie tuneli ja ich waga jest około 20kg przy rozmiarze 3×6 bo to będzie wielka lipa, wówczas rurki są cienkie i po sezonie tunel jest do rozbiórki. Waga całości 35-40kg jest odpowiednia ważne jest też by zwrócić uwagę na grubość poszycia i czy jest gwarancja na poszycie. Ja dostałem tunel i 2 lata gwarancji na poszycie i stelaż. Polecam https://neomaniak.pl/tunel-foliowy-3×6

Co za bzdura, folia po jednym sezonie nie nadaje się do użytku. Rurki mimo że metalowe, to są bardzo cienkie. Z zamkiem trzeba obchodzić się bardzo delikatnie, bo później jest problem z zamknięciem.

Może dlatego tyle kosztuje? Przecież mogłeś kupić tunel produkowany w Polsce za 2000zł – to dlaczego wybrałeś tańszy?

Cała prawda, dwa sezeny i do śmieci