Nietypowy domek na drzewie
Ekologia.pl Dom i ogród Ekologiczny dom Nietypowy domek na drzewie

Nietypowy domek na drzewie

Fot. www.greendiary.com
Fot. www.greendiary.com

Domek na drzewie? A może lepiej domek wokół drzewa? Taki pomysł wprowadził w życie Kanadyjczyk Nicko Björn Elliott projektując domek, który owija się wokół pnia.

Ściany budynku wykonane są z przezroczystego włókna szklanego, które jest nie tylko znakomitym izolatorem, ale też niestraszne mu nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Ponadto przestrzeń pod budynkiem nadaje się również do wykorzystania, np. jako miejsce spotkań. Cała konstrukcja podtrzymywana jest za pomocą słupów, po których można zjeżdżać.

Ponieważ domek rozmieszczony jest symetryczne wokół drzewa, latem więc gałęzie mogą skutecznie służyć jako parasol przeciwsłoneczny. Dzięki temu można mieć wrażenie, że naprawdę przebywa się we wnętrzu drzewa.

Niestety szklane ściany, choć wyglądają niesamowicie, mogą stanowić problem. Kto bowiem chciałby przebywać w pomieszczeniu, które przypomina raczej dom „Wielkiego Brata”? Przecież nawet dzieci, do których ten projekt jest skierowany, mają swoje małe tajemnice.

Ekologia.pl

4.6/5 - (8 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawy pomysł, większość dzieci marzy o domku na drzewie, w tym mogłyby się bawić nawet zimą:). Dla dzieci i dla nas miło by było zobaczyć jak to jest we wnętrzu drzewa:)