Szymon Hołownia w kalendarzu Wybierz Miśka!
Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt przygotowała kolejną edycję charytatywnego kalendarza kampanii Wybierz Miśka, propagującej adopcję bezdomnych zwierząt oraz wolontariat w schroniskach. W tym roku na okładce kalendarza znalazło się zdjęcie Szymona Hołowni – znanego dziennikarza, publicysty oraz miłośnika zwierząt.
Oficjalna sprzedaż kalendarza rozpocznie się już 9 listopada 2012 roku r. Zainaugurowana zostanie uroczystym spotkaniem promocyjnym w Traffic Club na ul. Brackiej 25 w Warszawie. Gościem specjalnym wieczoru będzie Szymon Hołownia, który tak pisze o swoim udziale w tym projekcie: „Praca nad zdjęciem do kalendarza VIVY! była zaszczytem i wielką frajdą. Poznałem genialnych ludzi i ich fantastycznych podopiecznych. Miecia – malutkiego, ślepego kundelka z korabiewickiego schroniska – zapamiętam do końca życia. Jeśli jest coś, co możecie zrobić by wspomóc tych, którzy widza cala pełnie i piękno żyjącego świata – zróbcie to, bo cierpienie zwierząt tez woła o pomstę do Nieba”.
Ponadto w programie: spotkanie z Instruktorem Szkolenia Psów Dawidem Michałowskim, który zaprezentuje jak najlepiej dogadać się ze swoim psem i wyjaśni dlaczego nie należy bać się adopcji zwierząt ze schronisk. Wystawa zdjęć zwierząt do adopcji ze Schroniska w Korabiewicach
Podobnie jak w poprzednich latach, kalendarz na rok 2013 przybliża działalność kilkunastu organizacji prozwierzęcych i zachęca do ich wspierania. Każda z nich od lat niesie pomoc odrzucanym i krzywdzonym zwierzętom. Zaprezentowane w kalendarzu organizacje działają nie tylko na rzecz miejskich psów i kotów, ale także zwierząt wykorzystywanych w laboratoriach, hodowanych na futra czy uratowanych z transportu do rzeźni.
Nowa edycja jest wyjątkowa, gdyż dochód z niej po raz pierwszy pomoże aż 17 organizacjom, grupom wolontariackim i schroniskom! 14 organizacji tradycyjnie znajdzie swoje miejsce w kalendarzu dużego formatu A3. Jednak w tym roku Fundacja Viva! przygotowała również wkładkę – niespodziankę: kalendarz biurkowy, na którym znajdą się jeszcze 3 dodatkowe organizacje.
W roku 2013 dochód z kalendarza Wybierz Miśka wspomoże:
- Fundację Viva – Akcja dla Zwierząt;
- Psom na Pomoc;
- Stowarzyszenie Życie Dla Zwierząt;
- Pomorski Koci Dom Tymczasowy;
- Fundację Zwierzęta Krakowa;
- Fundację Św. Franciszka;
- Fundację Adopcje Malamutów;
- Akcję Ratuj Konie;
- Fundację Ostatnia Szansa;
- Fundację Dar Serca;
- Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie;
- Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku;
- Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Korabiewicach;
- Fundacja Mondo Cane
- Koty S.O.S
- Koteria – Ośrodek dla Kotów Miejskich w Warszawie;
- Pruszkowski Dom Tymczasowy
„Wszystko po to by pomóc jak największej ilości zwierząt!” – przekonuje Fundacja.