Plakaty wyborcze psu na budę

O wyborach parlamentarnych przypominają nam jedynie uśmiechające się z każdego słupa, billboardu czy tablicy z ogłoszeniami twarze polityków. Mimo, iż ordynacja wyborcza nakłada na komitety wyborcze obowiązek ich sprzątnięcia, to po każdych wyborach po ulicach walają się śmieci tzw. „wojny plakatowej”. Są jednak pomysły na ich powtórne wykorzystanie i to z korzyścią dla środowiska i potrzebujących.Fot. Celiafoto/ShutterstockFot. Celiafoto/Shutterstock
Zgodnie z ordynacją wyborczą, po zakończeniu głosowania komitety wyborcze mają 30 dni na usunięcie z przestrzeni publicznej swoich materiałów agitacyjnych. Jeżeli tego nie zrobią, to samorządy, które będą musiały ich w tym zadaniu zastąpić, obciążą ich kosztami. Ale jak je wykorzystać, by nadać im drugie życie?
Banery są używane przez kilka, kilkanaście dni, a materiały, z których powstały – rozkładają się nawet kilkaset lat. Ze względy na swoją trwałość mają też wysoką odporność na działanie deszczu, śniegu, gradu czy słońca.

Dlatego warto pomyśleć o ich ponownym wykorzystaniu. Stare banery, zamiast wylądować w koszu na śmieci, mogą dostać drugie życie. Plakaty i banery można przerobić na oryginalne i bardzo wytrzymałe torby. Wykonywane w pojedynczych egzemplarzach, mają unikatowy charakter, co nadaje całości ciekawy wygląd.

Przyjmiemy banery wyborcze! Zabezpieczamy nimi kojce i budy przed zimą - czytamy na stronie Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Podaj Łapę".

Banery można także oddać do schroniska dla zwierząt. Świetnie będą się nadawać, jako materiał do ocieplenia budy dla psa lub stworzenia dachów, pod którymi mogą schować się zwierzęta w gorące dni. Jakie plakaty i banery można przekazywać do schronisk? Do schronisk trafiają billboardy kandydatów różnych opcji politycznych. Psy politycznych preferencji nie mają – chcą mieć za to ciepłą i suchą budę.

Jaki jest jeszcze pomysł na wykorzystanie banerów wyborczych? Można je wykorzystać na podwórku, np. do przykrycia przedmiotów narażonych na deszcz czy wiatr, a także w rolnictwie do przechowania plonów rolnych. Ponadto można przekazać je do osób, które lubią rękodzieło. Z banerów wyborczych wykonują torby czy… biżuterię.
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (4.4) Oceń: