DAVID MCTAGGART. Biografia sylwetki - David McTaggart

David McTaggart na swojej łodzi Vega w 1981 roku. Fot. Greenpeace David McTaggart Źródło: Greenpeace

David McTaggart urodził się 24 czerwca 1932 r. w kanadyjskim mieście Vancouver. Zginął w wypadku samochodowym 23 marca 2001 r. nieopodal miejscowości Umbria we Włoszech. Był jednym z najbardziej zasłużonych inicjatorów środowisk ekologicznych skupionych pod szyldem Greenpeace. W latach 1979-1991 pełnił funkcję rzecznika i przewodniczącego Greenpeace International.Do diabła z zasadami! Chcemy by nasze dzieci dożyły 21 wieku.

David McTaggart: zamiłowanie do sportu i żyłka biznesmena

W młodości wyróżniał się talentem sportowym. Uprawiał narciarstwo, tenis, grał w squasha i golfa. Trzy razy pod rząd zdobywał Puchar Kanady w badmintonie. W wieku 21 lat prowadził już własną firmę budowlaną. W latach 60-tych przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie sprawował funkcję prezesa dużej firmy turystycznej Bear Valley Development Corporation.

Po wybuchu gazu, jaki miał miejsce na terenie jego firmy w 1969 roku, w wyniku którego poważnie ucierpiało kilku pracowników, McTaggart porzucił prowadzenie biznesu. Nabył 12 metrową łódź Vega, która od tej pory stała się jego domem i na której zaczął przemierzać wody Pacyfiku.

David McTaggart Źródło: Greenpeace

Galeria zdjęć

David McTaggart na swojej łodzi Vega w 1981 roku. Fot. Greenpeace
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy