JULIA BUTTERFLY HILL. Biografia sylwetki - Julia Butterfly Hill

Julia Butterfly Hill, Redwood Julia Butterfly Hill Fot. Carl-John Veraja, CC/Wikipedia

Julia Butterfly Hill urodziła się 18 lutego 1974 roku w amerykańskim mieście Jonesboro. Jest aktywistką ekologiczną, na która zwrócone były oczy całego świata, gdy przez blisko 2 lata zamieszkiwała na olbrzymiej 55-metrowej sekwoi rosnącej w Parku Narodowym Redwood w Kalifornii, protestując przeciwko planom wycinki tego i innych kilkusetletnich drzew przez firmę Pacific Lumber.


Mentalność ludzi musi się zmienić, jeśli chcemy na własne oczy zobaczyć koniec wycinania lasów, niszczenia terenów podmokłych, koniec prześladowań i niszczenia krajów Trzeciego Świata. Wszystko to jest spowodowane naszym pożądaniem, chciwością. Zmiana nie dokona się nigdy, jeśli nie zmienią się ludzie. Jestem przekonana, że choćbym nie wiem ile wysiłku włożyła w działanie, jeśli poruszę nim choćby jedną osobę - warto było to robić.


Julia Hill − narodziny aktywizmu


W sierpniu 1996 roku Julia Hill miała poważny wypadek samochodowy, który znacząco wpłynął na dalsze jej życie, myślenie i postrzeganie wartości. Po roku intensywnej terapii zdała sobie sprawę, że jej dotychczasowe życie było gonieniem za przyszłością, bez refleksji i patrzenia na chwilę obecną, na życie tu i teraz. Wypadek przywiódł Julię do stanu równowagi. Zrozumiała, że każda chwila w życiu jest absolutnie żywa i bezcenna i że wszystko co robimy teraz, ma wpływ na naszą przyszłość. Dlatego powinniśmy żyć na tyle odpowiedzialnie, by swoim postępowaniem nie niszczyć piękna wokół nas. Na znak dokonanej przemiany, Julia przybrała imię Butterfly (Motyl).

Julia zaczęła poszukiwać samej siebie i te poszukiwania zawiodły ją na zachód kraju, gdzie po raz pierwszy w życiu zobaczyła zniszczony, pierwotny las. Wówczas wiedziała już, że swój czas i energię poświęci zaangażowaniu w ochronę takich miejsc.

Fot. Damanhur Spiritual EcoCommunity [CC BY-ND 2.0 ], Flickr.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy