Natura najlepiej wie, co jest dla nas dobre

Źrodło: SylvecoŹrodło: Sylveco

Natura najlepiej wie, co jest dla każdego człowieka najlepsze i to właśnie z jej dobrodziejstw powinniśmy korzystać, dbając zarówno o zdrowie, jak i urodę – mówi w wywiadzie dla Ekologia.pl przedstawicielka marki Sylveco.

Joanna Szubierajska: Co kryje się za nazwą Sylveco?Joanna z Działu Marketingu Sylveco: SYLVECO to połączenie dwóch słów: las (łac. silva) i ekologia. Aktualnie nasze pełne logo zawiera nawet cztery słowa: SYLVECO silva-natura-ecologia i te właśnie stanowią o naszej filozofii.

Firma powstała w 1992 roku, kiedy o ekologicznych kosmetykach mało kto słyszał. Dlaczego akurat taki kierunek?

Firma powstała w 1992 roku, ale początkowo nie była związana z tą branżą. Założona została w 1992 r. Stanisław Piela – ojciec obecnego właściciela. Od początku w kręgu jego zainteresowań były surowce roślinne i ich zastosowanie w produktach, służącym
Marka SYLVECO przetarła szlaki w tej dziedzinie i aktualnie w Polsce co jakiś czas powstają nowe marki kosmetyków naturalnych.
ludziom na co dzień. Wyznawał on zasadę, że natura najlepiej wie, co jest dla każdego człowieka najlepsze i to właśnie z jej dobrodziejstw powinniśmy korzystać, dbając zarówno o zdrowie, jak i urodę. Tym sposobem trafił na brzozę i jej korę, a dokładnie betulinę, która jest izolowanym z białej części kory związkiem chemicznym, bardzo cenionym przez naukę, ze względu na swoje wielokierunkowe działanie. Ekstrakt z kory brzozy stał się wyróżniającym składnikiem kremu brzozowego, który na początku był nawet zarejestrowany jako wyrób medyczny. Od 2006 roku firmę SYLVECO, po śmierci Pana Stanisława, prowadzi syn – Radosław.

My poszliśmy trochę dalej i naszą filozofię opieramy nie tylko na brzozie ale na roślinach zielarskich typowych dla rejonu Polski. To właśnie kosmetyki wyznaczyły kierunek rozwoju firmy i od 2008 roku nasz asortyment z jednego kremu powoli zaczął się rozszerzać. Wówczas nie było jeszcze takiej świadomości konsumentów na temat produktów naturalnych. Ale marka SYLVECO przetarła szlaki w tej dziedzinie i aktualnie w Polsce co jakiś czas powstają nowe marki kosmetyków naturalnych.

Skąd wiecie jak robić kosmetyki?

Wszystkiego można się nauczyć. Wystarczą chęci, cierpliwość, poświęcenie. Tysiące godzin spędzonych w laboratorium, czasem nawet setki prób przy jednej recepturze, a każdą należy przetestować na sobie. Żmudna praca, ale satysfakcjonująca. Nie wzorujemy się na gotowych, czy przykładowych recepturach. Sami narzucamy sobie restrykcje związane ze składem, wiemy czego nie chcemy dodawać do swoich produktów.

Wszystkie produkty oparte są o składniki naturalne, a głównie właśnie o ekstrakt z kory brzozy. Dlaczego?

Nie wszystkie nasze produkty zawierają ekstrakt z brzozy. Pierwsze kosmetyki powstawały w oparciu o właściwości betuliny – są to kremy tłuste, bez konserwantów, przeznaczone dla skór problemowych, z uwagi na świetne właściwości regenerujące betuliny. Kolejne już opracowywane zostały w oparciu o ugruntowane działanie wybranych konkretnych roślin zielarskich – np. rumianek ma działanie gojące, stąd znalazł się w regenerującym kremie do rąk, ale także żelu do mycia twarzy z trądzikiem. Każdy nasz kosmetyk ma dokładnie przemyślany skład, tak aby rozwiązywał problem na nie działał tylko „objawowo”.


Jakie właściwości mają kosmetyki od Sylveco? Co wyróżnia Wasze kosmetyki od rozwiązań dostępnych na rynku kosmetycznym?

Receptury kosmetyków marki SYLVECO są opracowywane przede wszystkim z myślą o szczególnej grupie konsumentów,
Receptury kosmetyków marki SYLVECO są opracowywane z myślą o szczególnej grupie konsumentów, zmagających się z różnymi problemami dermatologicznymi. To nas wyróżnia na tle innych kosmetyków naturalnych, nasze produkty można zaliczyć do kategorii dermokosmetyków
zmagających się z różnymi problemami dermatologicznymi, a także osób posiadających skórę wrażliwą. To nas wyróżnia na tle innych kosmetyków naturalnych, gdyż nasze produkty można zaliczyć do kategorii dermokosmetyków. O skuteczności ich działania wypowiadają się nieustannie kolejni zadowoleni klienci. Markę SYLVECO wyróżnia jeszcze cena, jakość. Dostępność – jesteśmy szeroko dostępni w sklepach zielarskich, sklepach z kosmetykami naturalnymi, ze zdrową żywnością, w aptekach i wybranych drogeriach. Skład – bazujemy na składnikach zaaprobowanych przez standard COSMOS, do tego wybieramy rodzime rośliny zielarskie (nie szukamy egzotycznych wynalazków), nasze składy są bardzo krótkie i proste – mimo to w zasadzie cały skład to związki aktywne, służące skórze/włosom.

Co jest najbardziej problematyczne w produkcji ekologicznych kosmetyków?

Produkcja kosmetyków naturalnych w naszym przypadku, mówiąc o zapleczu technicznym, nie różni się od produkcji kosmetyków, które znamy z drogeryjnych półek. Wyzwaniem jest natomiast sama receptura i technologia wytwarzania, z uwagi na inne składniki, które możemy wykorzystać do produkcji.

Czym tak naprawdę różnią się one od kosmetyków syntetycznych? Czy da się je w ogóle porównać?

Różnica wynika ze składu. Nie można porównywać tych dwóch kategorii kosmetyków. Chociaż my bardzo staramy się udoskonalać nasze kosmetyki w taki sposób, aby przeciętny konsument nie znając się na INCI, a wybierając kosmetyk naturalny, nie odczuwał różnic w parametrach aplikacyjnych w porównaniu z kosmetykiem syntetycznym (np. szybkość wchłaniania kremów, rozsmarowywalność balsamów, czy pienienie się szamponów).

Firma dynamicznie się rozwija – jakie plany na przyszłość?

Aktualnie kończymy opracowywanie kolejnych produktów, które będą w ofercie marki VIANEK (pielęgnacja twarzy i włosów). Mamy bardzo dużo pomysłów na nowe produkty i nawet na chwilę się nie zatrzymujemy.

Dziękuję za rozmowę
Joanna Szubierajska, Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy