Szybko działający naturalny środek przeciw migrenie

Migrena jest dolegliwością bólową, na którą, według statystyk, cierpi jedna na pięć osób. Ból często jest na tyle silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Niestety, dostępne na rynku farmaceutyki z reguły okazują się nieskuteczne, osłabiają wątrobę, a organizm szybko się na nie uodparnia. Czy istnieją naturalne sposoby na zwycięską walkę z migreną?www.pl.freeimages.comwww.pl.freeimages.com

Migrena stanowi jednostronny ból głowy, który ma charakter powtarzający się i może trwać nawet do 72 godzin. Jego nasilenie jest zróżnicowane, a częstotliwość jego występowania to kwestia indywidualna. Dolegliwościom bólowym towarzyszy światłowstręt, fonofobia i osmofobia. Mogą pojawiać się również nudności tudzież wymioty. Przyczyny migreny są do tej pory nieznane, aczkolwiek przypuszcza się, że jest ona związana z genetyczną predyspozycją do nadwrażliwych reakcji neuronaczyniowych.

Co zrobić, kiedy farmaceutyki nie działają?
Dostępne na rynku środki przeciwbólowe w przypadku migreny najczęściej okazują się nieskuteczne i działają na nasz organizm toksycznie, przez co nasze samopoczucie może ulec dodatkowemu pogorszeniu. Na szczęście istnieją proste i skuteczne metody przeciwdziałania tym dokuczliwym dolegliwościom. Aby szybko zatrzymać albo przynajmniej złagodzić ból głowy, wystarczy przygotować prostą miksturę z soli i cytryny. Już po kilku minutach od zażycia preparatu nasze samopoczucie ulegnie poprawie. Oto przepis na w 100% naturalny domowy środek przeciwbólowy:

Składniki:
Przygotowanie:
Cytrynę przekrawamy na pół, a następnie wyciskamy z niej sok. Przelewamy go do szklanki, po czym dodajemy 1 łyżeczkę soli i pół szklanki wody. Wszystko dokładnie mieszamy i wypijamy – najlepiej od razu.

5 minut… i po bólu!
Mimo że przygotowany preparat ma nieco odstraszający smak, jest niezwykle skuteczny. Zawarte w soli elektrolity, minerały i pierwiastki śladowe w połączeniu z cytryną tworzą idealną mieszankę przeciwbólową. Ból powinien minąć albo ulec złagodzeniu już po 5 minutach od zażycia mikstury. Cytrynową mieszankę mogą stosować wszyscy, poza osobami z wysokim ciśnieniem, ze względu na znaczną zawartość soli w tym preparacie.
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.sekrety-zdrowia.org
Źródło zdjęcia: www.pl.freeimages.com
Ocena (2.7) Oceń: