NIE TESTOWANY NA ZWIERZĘTACH. Znak ekologiczny

Nie testowane na zwierzętach

Ekologia.pl Wiedza Znaki Nie testowane na zwierzętach
Szukaj znaku, etykiety lub symbolu ekologicznego
Nie testowane na zwierzętach
Nie testowane na zwierzętach – znak ekologiczny jest to jeden ze ekoznaków, którym sygnuje się produkty nie testowane na zwierzętach. Symbolem ekologicznym dodatkowo mogą być one opatrzone literami BWC – Beauty Without Cruelty (piękno bez okrucieństwa) lub hasłem Animal Friendly (przyjazny dla zwierząt).

Oznaczenie ekologiczne najczęściej stosują producenci kosmetyków. Firmy same decydują o umieszczeniu znaku na produkcie. To, czy informacja jest prawdziwa powinny weryfikować organizacje konsumenckie.

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przepraszam bardzo ale to chyba nie jest dobre źródło informacji. Proszę poczytać z jakiegoś zaufanego, a nie u kogoś kto może czerpać korzyści z torturowania niewinnych zwierząt. https://www.otwarteklatki.pl/testy-na-zwierzetach/#.VUOUwfynfrg To, że czegoś nie widzimy nie oznacza, że tego nie ma. Wątpię by ktoś w naszym kraju odważył się publicznie „oświecić” ludzi jakie produkty kupują. Czekam na dzień w którym w wieczornych wiadomościach lub gazecie znajdzie się wielka potwierdzona informacja o tym co dzieje się w okół nas. Apeluje do Państwa – uważajcie co kupujecie, możecie się przyczyniać do tych niehumanitarnych czynów. To, że jesteśmy silniejsi od zwierząt nie oznacza, że mamy prawo się nad nimi pastwić. Pozdrawiam..

To prawda wmawiają nam że nic się złego nie dzieje prawo jest coraz bardziej humanitarne nic się nie testuje już na zwierzętach .A największa sztuczka „diabła” to wmawianie innym że go nie ma ;)

Oj Panie są bardzo nie na bieżąco! Kosmetyki od dawna nie są testowane na zwierzętach. Wiele firm nei używa już ikonek „nie testestowane” bo to jakby pisać na wodzie mineralnej, że nie ma kalorii.

„W internecie wciąż można znaleźć listy producentów, którzy testują lub którzy nie testują swoich produktów na zwierzętach. Listy te nie są wiarygodnym źródłem informacji, są bowiem nieaktualne: obecnie żadna firma nie testuje kosmetyków na zwierzętach, bo jest to niedozwolone.

W Europie obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków i ich składników na zwierzętach oraz sprzedaży kosmetyków, które były w ten sposób badane. Zakaz obowiązuje bez względu na miejsce wykonania testów Niedozwolone jest też wprowadzanie do obrotu kosmetyków zawierających składniki testowane na zwierzętach przez danego producenta, w celu opracowania produktu lub wykonania oceny bezpieczeństwa tego produktu.”

https://www.kosmopedia.org/o_kosmetykach/kosmetyki_a_testy_na_zwierzet/

Bzdura co Pamni pisze. Niektore sa testowane na zwierzetach i tyle.pelna listA nietestowanych czy testowanych na zwierzetach znajduje sie na stronie organizacji ” peta”

Co za tempota zwierzeta nadal są mordowane krojone na kawałki bez żadnego znieczulenia ludzie ocknijcie się

Czy niedozwolone napewno znaczy przestrzegane?