MACOLOR NIGER. Ryba. Definicja zwierzę - Macolor niger
Ekologia.pl Wiedza Atlas zwierząt Strunowce Kręgowce Ryby Kostnoszkieletowe Promieniopłetwe Okoniokształtne Lucjanowate Macolor Macolor niger
Indeks nazw
Szukaj lub wybierz według alfabetu
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Macolor niger (Macolor niger)

Macolor niger, Blac-and-white snapper
Spis treści

Występowanie:

Mieszkaniec Oceanu Indo – Pacyficznego od wybrzeża Wschodniej Afryki do Samoa, natomiast na północy występuje w okolicach Japonii. Odnotowany również na wybrzeżu Australii. Jest gatunkiem morskim, stale przebywającym w rejonie raf koralowych do głębokości 90 metrów.

Budowa zewnętrzna:

Osobniki dorastają do 75 cm długości a kolor ich ciała jest ciemno szary, czasami nawet czarny. Osobniki młodociane posiadają ciemny pasek przechodzący przez oko, czarne płetwy piersiowe oraz czarne paski zaczynające się w okolicy płetw piersiowych aż do ogona. Gdy wszystkie czarne elementy zmieniają wraz z wiekiem u trochę starszych osobników pojawia się od trzech do sześciu białych kropek na tylnej części ciała.
Łuski na tylnej części ciała układają się  równolegle do linii bocznej. Posiadają duże wargi.

Biologia:

Osobniki młodociane występują pojedynczo, natomiast osobniki dorosłe tworzą duże ławice. Ich dieta składa się ze skorupiaków oraz innych ryb. Są gatunkiem wykorzystywanym zarówno w rybołówstwie, wędkarstwie sportowym jak i w akwarystyce.

4.8/5 - (19 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments