PARACIRRHITES ARCATUS. Ryba. Definicja zwierzę - Paracirrhites arcatus
Ekologia.pl Wiedza Atlas zwierząt Strunowce Kręgowce Ryby Kostnoszkieletowe Promieniopłetwe Okoniokształtne Żagiewkowate Paracirrhites Paracirrhites arcatus
Indeks nazw
Szukaj lub wybierz według alfabetu
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Paracirrhites arcatus (Paracirrhites arcatus)

Paracirrhites arcatus
Spis treści
Występowanie

Paracirrhites arcatus jest mieszkańcem tropikalnych rejonów Oceanu Indo – Pacyficznego, występuje na wschodnim wybrzeżu Afryki oraz na Hawajach, wyspach Mangavera oraz na Sporadach Środkowopolinezyjskich. Natomiast na północy odnotowany na południu Japonii, a na południu na wybrzeżach Australii oraz Wyspach Wielkanocnych. Jest gatunkiem niemigrującym, stale przebywającym w rejonach raf koralowych maksymalnie do głębokości 91 metrów, jednak przeważnie występuje w strefie 1-33 m.

Budowa zewnętrzna

Ubarwienie ryby może występować w wielu kombinacjach kolorów, ale zawsze posiada wyróżniający się pierścień zlokalizowany w okolicach oczu. Maksymalna długość ciała osobnika dorosłego wynosi 20 cm.

Biologia

Gatunek przebywający stale na koralowcach np. z rodzaju Stylophora, Pocillopora, Acropora. Żywi się głównie krewetkami, małymi rybami, krabami oraz innymi skorupiakami.

4.6/5 - (16 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments