Jak pomóc zwierzętom przetrwać upalne dni?

Wtorek 29.05.2018Autor: Jacek P. Narożniak
W jaki sposób możemy pomóc naszym psom i kotom przetrwać upały? Najważniejszą sprawą jest dostarczanie im odpowiedniej ilości świeżej wody. W jaki sposób możemy pomóc naszym psom i kotom przetrwać upały? Najważniejszą sprawą jest dostarczanie im odpowiedniej ilości świeżej wody.

Wysokie temperatury dają się we znaki również naszym psom i kotom. Może nawet bardziej niż nam, bo zwierzęta nie mogą pozbyć się nadmiaru ciepła z organizmów poprzez pocenie się. Najbardziej zagrożone przegrzaniem są osobniki o gęstych futrach oraz o spłaszczonych pyskach. Natomiast przedstawiciele ras bezwłosych narażone są na poparzenia słoneczne.


Dostęp do wody

W jaki sposób możemy pomóc naszym psom i kotom przetrwać upały? Najważniejszą sprawą jest dostarczanie im odpowiedniej ilości świeżej wody. Miskę najlepiej postawić w miejscu zacienionym i chłodnym, by woda nie nagrzewała się za bardzo.

W miarę możliwości postarajmy się kilka razy dziennie wymieniać wodę na nową i chłodną, ale nie zimną, co mogłoby się skończyć przeziębieniem się naszego zwierzaka.

Butelkę z wodą powinniśmy mieć również podczas dłuższych spacerów z psem. W sklepach zoologicznych pojawiły się ostatnio niezwykle poręczne miseczki, które nakłada się na plastikowe butelki w miejsce nakrętki. Dzięki nim podawanie zwierzakowi wody jest znacznie ułatwione.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy