Czy bank pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze? | ekologia.pl
Ekologia.pl Wydarzenia Akcje Czy bank pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze?

Czy bank pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze?

Bank kojarzy nam się z instytucją, w której po prostu przetrzymujemy nasze pieniądze, bo… gdzieś przecież trzeba. Nie chcemy przecież, by comiesięczną wypłatę dostarczał nam listonosz. Zakładając konto, staramy się wybrać ofertę bez zbędnych opłat za prowadzenie rachunku, a następnie, nawet w przypadku zmian regulaminu czy cennika, trzymamy się tej instytucji, nie myśląc o zmianie. Tymczasem odpowiedni wybór banku czy produktu finansowego może pomóc w zgromadzeniu oszczędności. Sprawdź, w jaki sposób.

oszczędzanie

fot. lovelyday12/shutterstock
Spis treści

Planując założenie nowego rachunku bankowego, otwarcie lokaty bądź wzięcie kredytu, większość z nas porównuje oferty na stronach internetowych banków lub opiera się na tym, co przedstawiają doradcy w placówce bankowej. Niektórzy są wierni bankowi, z którego usług korzystają od lat i nawet nie sprawdzają innych możliwości. Są też odważni, którzy po prostu wchodzą do pierwszego lepszego oddziału lub filii poleconej przez sąsiadkę, by wypełnić wniosek o otwarcie konta. Jak mądrze wybrać bank, by było to korzystne finansowo i pozbawione zbędnych formalności?

Porównaj oferty w rankingu

Nieważne, czy masz przed sobą otwarcie pierwszego konta, bo stoisz u progu dorosłości i zaczynasz pierwszą pracę, czy też trzymasz się założonego lata temu rachunku – choćby z ciekawości zajrzyj do rankingu kont osobistych (lub do rankingu kont firmowych, jeśli jesteś przedsiębiorcą i interesuje Cię oferta dla Twojej działalności gospodarczej). Znajdziesz w nim nie tylko aktualne koszty prowadzenia rachunku, ale też opłaty za operacje bankowe czy za korzystanie z karty. Ranking uwzględnia również promocje bankowe czy ewentualną możliwość otrzymania premii za założenie konta, regularne używanie go lub dołączenie do wybranego programu promocyjnego czy lojalnościowego.

Poznaj promocje swojego banku


Jeśli jesteś już klientem banku, prowadzisz w nim rachunek lub posiadasz kredyt, albo po prostu wybrałeś najlepszą dla siebie ofertę i rozważasz skorzystanie z niej podczas zakładania konta – zerknij na to, co jeszcze może Ci zaproponować ta konkretna instytucja finansowa.

Jeśli na przykład zdecydowałeś się na konto w jednym z najpopularniejszych banków – żubrem w logo – koniecznie zajrzyj do zestawienia, które uwzględnia wszystkie aktualne promocje finansowe w banku Pekao S.A. – może się okazać, że jesteś w stanie uzyskać więcej korzyści, niż Ci się wydawało, decydując się na dodatkowe produkty finansowe – na przykład za otwarcie rachunku dla swojego dziecka. Możliwe jest również uzyskanie premii za samo założenie konta firmowego czy za dołączenie do programu promocyjnego lub lojalnościowego prowadzonego przez bank.

Jakie premie możesz zgarnąć?


Premie za otwarcie konta czy dołączenie do różnych programów są zależne od oferty banku. Mogą to być punkty w programie, które można wymienić na voucher uprawniający do zakupów u partnerów biznesowych banku. W praktyce oznacza to na przykład możliwość zapłaty voucherem za bilety do kina czy sprzęt RTV i AGD.

Niektóre banki oferują nagrody w postaci 200 złotych do wydania na popularnym portalu aukcyjnym lub po prostu wypłatę premii w gotówce.

Spójrz zresztą na listę najciekawszych premii oferowanych przez banki za korzystanie z ich usług:

●    wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym (w zależności od banku, ale nawet do 8
      procent!),
●    pieniądze wypłacane w gotówce (banki proponują nawet ponad 400 złotych za samo otwarcie
      rachunku),
●    pieniądze wypłacane w formie voucherów do Allegro, Biedronki czy Multikina,
●    udział w loterii z cotygodniowym losowaniem wśród wszystkich osób, które otworzyło konto
      w promocji i z niego regularnie korzystają (z nagrodami pieniężnymi w wysokości nawet 100 tysięcy
      złotych),
●    600 złotych cashbacku za korzystanie z karty kredytowej.

A to tylko kilka przykładów spośród tego, co oferują banki za korzystanie ze swoich produktów – i to nie tylko nowym, ale często także stałym klientom.

Oczywiście nie należy sugerować się powyższą listą przy zakładaniu konta. Konieczne jest sprawdzenie aktualnych ofert promocyjnych banków. Aby nie przeoczyć żadnej możliwej premii, nie urządzaj sobie wędrówek po stronach internetowych lub siedzibach wszystkich znanych Ci instytucji – oszczędź czas i nerwy, przeglądając rankingi i zestawienia promocji bankowych z zaufanego źródła.

Czy czeka nas kryzys ekonomiczny?

Po dobrym przeanalizowaniu ofert i porównaniu tego, co oferują banki, możesz więc zaoszczędzić sporą sumę, wybierając najkorzystniejszą dla siebie ofertę, której warunki jesteś w stanie spełnić. Idź z duchem czasu i zgarnij premię za rachunek bankowy, zamiast ufać poleceniom sąsiadki przywiązanej od lat do jednej instytucji bankowej. Pamiętaj, by zapoznać się z umową i warunkami promocji, tak by żadne wymagania nie były dla Ciebie niespodzianką. Po wypełnieniu formularza, który niezbędny jest do wniosku o otwarcie rachunku i skorzystanie z promocji, przejrzyj jeszcze raz wszystkie wprowadzone przez siebie dane, by upewnić się, że są prawidłowe i nie doszło do żadnej pomyłki.

art. sponsorowany

4.8/5 - (13 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments