Dachówka CREATON – pokrycie gwarantujące najwyższą jakość

Zarówno dachówka ceramiczna, jak i dachówka cementowa należą do pokryć ciężkich, cechujących się wysoką jakością. Wyróżnia je także duża trwałość, żywotność i odporność na działanie niekorzystnych czynników.creation dachówkafot. CREATION Polska
Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna jest rozwiązaniem klasy premium o najlepszych parametrach technicznych. Posiada również dłuższy okres gwarancyjny, który w przypadku produktów CREATON wynosi nawet do 50 lat. Dachówka cementowa jest natomiast pokryciem tańszym. Jego wybór przekłada się więc na niższy koszt całej inwestycji. Każda dachówka cementowa z oferty CREATON objęta jest gwarancją wynoszącą do 30 lat.

Dachówka ceramiczna to pokrycie oferujące bardzo dużą swobodę w zakresie wyboru kształtów oraz kolorów. W bogatej ofercie CREATON Polska znajdują się zarówno modele tradycyjne, inspirowane historycznym rzemiosłem, jak i produkty nowoczesne, doskonale wpisujące się w modne trendy w architekturze. Ponadto Creaton oferuje akcesoria dachowe, kominki wentylacyjne dachowe i różne rodzaje dachówek.
 
Rodzaje dachówki ceramicznej

Do pierwszej grupy zaliczyć można między innymi nawiązujące do XIX-wiecznego budownictwa francuskiego marsylki – takie jak RATIO oraz RAPIDO. Esówki wyróżnia natomiast charakterystyczny, falowany kształt, który nadaje połaci efektowny wygląd. Za przykład tego rodzaju produktów posłużyć może dachówka MELODIE lub SINFONIE. Karpiówki, takie jak model KLASSIK, dzięki swojej charakterystycznej formie i niewielkim rozmiarom, doskonale sprawdzają się na dachach o złożonej architekturze. Holenderki płaskie (np. barwiony w masie model PREMION czy ciesząca się olbrzymią popularnością, wielkoformatowa dachówka TITANIA) łączą klasyczną elegancję ze współczesnym designem.

W aktualnie modne, stawiające na minimalizm trendy doskonale wpisują się natomiast modele płaskie. W ofercie CREATON przykładami ceramicznych produktów tego typu są barwiona w masie dachówka VISO, wielkoformatowa SIMPLA oraz minimalistyczna DOMINO.
Powierzchnia tych produktów wzmacniana jest często różnymi rodzajami powłok. W przypadku pokryć ceramicznych CREATON są to angobowana NUANCE oraz glazurowane – FINESSE i NOBLESSE. Dzięki powłoce dachówka uzyskuje gładką lub błyszczącą powierzchnię i równocześnie jest chroniona przed porastaniem przez rośliny.
 
Dachówka cementowa i jej rodzaje

Dachówka cementowa w ofercie CREATON Polska jest reprezentowana przez trzy modele. Płaska dachówka KAPSTADT ma nowoczesną i minimalistyczną formę. Dla modelu HEIDELBERG inspirację stanowiło historyczne rzemiosło. Dachówka GÖTEBORG nawiązuje natomiast swoim kształtem do klasycznych esówek. Z racji swojego eleganckiego designu idealnie sprawdza się między innymi na dachach o tradycyjnej bryle.

Dodatkowo każda dachówka cementowa marki CREATON może posiadać wzmacniającą powierzchnię PLANAR lub DURATOP PRO. Dzięki nim podkreślony zostaje kolor pokrycia, które atrakcyjniej prezentuje się na połaci. Równocześnie powierzchnie PLANAR oraz DURATOP PRO sprawiają, że dachówka jest jeszcze skuteczniej chroniona przed działaniem szkodliwych czynników – w tym przed blaknięciem pod wpływem słońca.
 

art. sponsorowany
Ocena (2.3) Oceń: