Tanie mieszkanie w Warszawie – czy to możliwe?

Znalezienie taniego i funkcjonalnego mieszkania w Warszawie może brzmieć jak dobry żart. To nie zmienia faktu, że czasem można trafić na dobrą okazję sprzedażową. O tym, gdzie szukać tanich mieszkań w stolicy, dowiesz się z poniższego artykułu.warszawafot. shutterstock
Dynamiczny wzrost cen na rynku nieruchomości jest widoczny w całej Polsce. Nie zmniejsza to jednak apetytów zakupowych w społeczeństwie. Wręcz przeciwnie, coraz większa grupa osób szuka mieszkań głównie w celach inwestycyjnych. Statystyki pokazują, że najdroższe mieszkania ma do zaoferowania stolica. Pomimo tego Mieszkanie Warszawa nie tracą na swojej popularności. Stolica jest ogromną aglomeracją przyciągającą coraz więcej nowych mieszkańców, co również ma wpływ na zainteresowanie rynkiem mieszkań.
Ceny mieszkań w stolicy

Rynek nieruchomości na obszarze całej Polski nie jest jednorodny pod względem cenowym. Wartość nieruchomości na północy może stanowczo różnić się od tej na południu, czy wschodzie. Bardzo duży wpływ na cenę mieszkania ma jego położenie administracyjne. Mieszkania i domy w mniejszych miejscowościach będą stanowczo tańsze od tych znajdujących się w wielkich aglomeracjach. Nie da się przy tym ukryć, że najwyżej wyceniane są mieszkania w Warszawie.

Według portalu Adresowo średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w I kwartale 2022 r. to aż 13 000 zł za metr kwadratowy. Porównując ją do ceny z poprzedniego kwartału, można zauważyć wzrost o 1781 zł. Powodem takiego skoku cen nieruchomości jest z pewnością sytuacja ekonomiczna na świecie. Z jednej strony zauważalny jest problem z łańcuchem dostaw oraz dostęp do podstawowych surowców niezbędnych do realizacji inwestycji budowlanych. Z drugiej strony widmo kryzysu finansowego popycha ludzi do lokowania oszczędności w bezpiecznych miejscach.

Przeciętna rodzina, chcąc kupić dwupokojowe mieszkanie, musi się liczyć z wydatkiem na poziomie około 600 tys. zł. Jednak statystyki to nie wszystko. Cena mieszkania uwarunkowana jest wieloma czynnikami, co daje nadzieję na znalezienie nieruchomości w bardziej rozsądnej cenie. Trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość i zaangażować w regularne poszukiwania.

Jak znaleźć tanie mieszkanie w Warszawie

Niektórym znalezienie taniego mieszkania w Warszawie wydaje się wręcz niemożliwe. Są jednak sposoby, aby tego dokonać. Pierwszy, a zarazem trudniejszy, to znalezienie zaprzyjaźnionego agenta nieruchomości. Osoby takie mają kontakt z dużą ilością ofert i niejednokrotnie trafiają im się okazje, którymi dzielą się jedynie z wąskim gronem klientów.

Innym sposobem jest znalezienie mieszkania w dzielnicy, nieco oddalonej od centrum Warszawy, lub w miejscowości nieopodal miasta. W takich dzielnicach jak: Wesoła, Rembertów, Białołęka, czy Wawer można znaleźć mieszkania, których cena za metr kwadratowy wynosi mniej niż 11 000 zł. Ich mieszkańcy mają łatwy dostęp do komunikacji, co znacznie ułatwia dojazd do pracy, lub na dodatkowe zajęcia.


art. sponsorowanyOcena (4.3) Oceń: