Sztuka i recykling. Akwarium, z którego można zadzwonić
Ekologia.pl Styl życia Eko technologie Akwarium, z którego można zadzwonić

Akwarium, z którego można zadzwonić

Fot.: nowoczesne akwarium w centrum miasta (benedetto.new.fr)
Fot.: nowoczesne akwarium w centrum miasta (benedetto.new.fr)
Co zrobić z nieużywaną budką telefoniczną? Można ją zamienić na akwarium jak, uczynili artyści podczas Festiwalu Światła w Lyonie.

W czasach, gdy większość ludzi ma telefon komórkowy, budki telefoniczne coraz częściej stają się niepotrzebne. Okazuje się jednak, że pomysłowość ludzka nie zna granic i można nieużywany obiekt zamienić w jedną z atrakcji miasta. Co prawda z takiej budki ciężko będzie zadzwonić, za to z pewnością turyści będą zachwyceni. Oto na jednej z ulic Lyonu stoi budka telefoniczna przerobiona na akwarium. Ten nietypowy pomysł zrealizowało dwóch francuskich artystów w ramach Festiwalu Światła. Z pewnością obserwacja bujnego, podwodnego życia poprawi nastrój podczas długich, zimowych wieczorów. Sponsorem akcji była France Telecom, ciekawe czy nasza telekomunikacja pokusi się kiedyś o tak oryginalną akcję?

Festiwal Światła  w Lyonie (Lyon Festival of Lights) jest corocznym wydarzeniem artystycznym. Korzenie imprezy sięgają połowy XIX wieku, kiedy to na szczycie miejscowej bazyliki mieszkańcy chcieli umieścić figurę Matki Boskiej ze złota. Początkowo nie było to możliwe na skutek huraganu, następnie przeszkodziła w tym powódź. Aż wreszcie udało się to 8 grudnia 1852 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia mieszkańcy co roku w grudniu zapałają w swoich domach lampiony, a całe miasto rozjaśniają świetlne instalacje wykonane przez artystów.

Akwarium w budce telefonicznej

Ekologia.pl

4.9/5 - (14 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments