Eco Elise - nowe dziecko Lotusa
Ekologia.pl Styl życia Eko technologie Eco Elise – nowe dziecko Lotusa

Eco Elise – nowe dziecko Lotusa

Legendarna brytyjska marka Lotus wypuściła samochód, który jest jej pomysłem na ekologiczne spojrzenie na motoryzację – Eco Elise.

Do wykonania modelu Eco Elise zdecydowano się na użycie konopi przemysłowych. Zastąpiono nimi kompozytowe elementy nadwozia, takie jak spoiler, siedzenia, część tapicerki oraz wykładzinę podłogi. Samochód jest pomalowany farbami wodnymi.

W kwestii odnawialnych źródeł energii inżynierowie lotusa posunęli się o krok dalej. Twardy, zdejmowany dach roadstera, który wykonany jest również z włókna konopi ma wmontowane ogniwa słoneczne, które zasilają system elektryczny samochodu.

Cały zestaw, razem z okablowaniem i głośnikami waży zaledwie 1,5kg. Na masę samochodu mają również wpływ specjalne lekkie koła, dzięki którym zaoszczędzono kolejne 15,8kg.

W sumie stosując nowe techniki udało się wyprodukować samochód, który jest lżejszy, od superlekkiego Elsie S o kolejne 32kg. Dzięki tej zmianie samochód będzie potrzebował mniej paliwa. Kolejną zaletą będzie niewątpliwie poprawa osiągów tego auta. Swoją premierę Lotus Eco Elsie będzie miał na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Londynie, które rozpoczną się już 22 lipca.

Źródło: WP
5/5 - (8 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments