OZE to idealne rozwiązania dla przedsiębiorców

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) staje się coraz bardziej popularne wśród polskich przedsiębiorców - wynika z najnowszego raportu "Energia Zielonego Jutra", przygotowanego przez Oferteo.pl. Analiza pokazuje jasno, że korzyści płynące z zastosowania OZE są nie do przecenienia, zarówno dla ekologicznego wpływu firm, jak i dla ich wyników finansowych.oferteofot.Materiały własne Oferteo.pl
W 2023 roku, coraz więcej przedsiębiorstw korzystało z energii odnawialnej, to grono, które dostrzega wymierne korzyści dla swojej działalności oraz biznesu. Korzyści te obejmują nie tylko niższe koszty operacyjne, większą niezależność energetyczną, czy też wzmocnienie ich marki w oczach coraz bardziej świadomego społeczeństwa.

Głównymi źródłami OZE wśród przedstawicieli biznesu były panele fotowoltaiczne oraz elektrownie słoneczne, turbiny wiatrowe a także biogazy. Technologie te są coraz bardziej dostępne i efektywne, co skłoniło wielu przedsiębiorców do inwestowania w te rozwiązania i wykorzystania ich w swoich biznesach.

Nasz raport “Energia Zielonego Jutra” podkreśla, że zastosowanie OZE jest kluczowym elementem współczesnego podejścia do biznesu. Przedsiębiorcy, którzy przechodzą na zieloną energię, nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale również zyskują strategiczną przewagę na konkurencyjnym rynku. - mówi Martyna Głowińska-Gryglewska, Brand Manager Oferteo. - Dane te zdają się potwierdzać, że adaptacja OZE w przedsiębiorstwach przyspiesza, a korzyści płynące z tej zmiany odczuwają zarówno firmy, jak i ich klienci.
oferteo
fot. Materiały własne Oferteo.pl
To właśnie oszczędności finansowe są głównym powodem instalacji paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. W raporcie Oferteo aż 80% badanych wskazuje, że to właśnie ten aspekt był decydującym przy wyborze OZE. Jednakże przedsiębiorcy w Polsce idą o krok dalej i w przypadku ekologii kierują się także zasadami odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia swojego biznesu. To dzisiaj swoisty prestiż i przywilej, aby częścią strategii przedsiębiorstwa była dbałość o ekologię.

Niestety, ale coraz częściej słyszy się mit, że odnawialne źródła energii to technologie drogie rozwiązania, tym samym zarezerwowane tylko nielicznej grupy biznesu - tych największych. Oczywiście, że małemu przedsiębiorcy nie opłaca się inwestować w budowę całej elektrowni słonecznej, jednak na rynku dostępnych jest wiele opcji zarezerwowanych dla małych i średnich firm - wystarczy dotrzeć do odpowiednich ekspertów, dostępnych np. na Oferteo.pl, aby pozyskać od nich szczegółowe informacje. Natomiast jeśli są przedsiębiorstwa, które posiadają biuro w np. biurowcu czy w innej współdzielonej przestrzeni - to mogą one uzyskać spore oszczędności dzięki montażowi np. pompy ciepła.
grafika
fot.Materiały własne Oferteo.pl
Istotną cechą wykorzystania w przedsiębiorstwach paneli fotowoltaicznych jest ich wysoki zwrot z inwestycji. Choć na początku OZE to inwestycja, to każdy kolejny miesiąc jego funkcjonowania przynosi firmie korzyści finansowe i pozwala na wzrost opłacalności takiej inwestycji. - dodaje Głowińska-Gryglewska.

Dbałość o środowisko naturalne i odpowiedzialność ekologiczna w przedsiębiorstwach, jeśli nie są greenwashingiem, świadczą o tym, że dana firma nie jest zapatrzona tylko w ślepe prowadzenie działalności. To wyraz dalekosiężnej perspektywy i myślenia nie tylko o tym, co dzieje się „tu i teraz”, ale również o tym, jak działalność firmy będzie wpływać na środowisko w przyszłości.


art. sponsorowany
Ocena (3.6) Oceń: