Ekologiczne torby z tkaniny
Ekologia.pl Styl życia Eko technologie Ekologiczne torby z tkaniny

Ekologiczne torby z tkaniny

Fot. BagIt
Fot. BagIt

Plastikowe reklamówki powoli odchodzą w niepamięć na rzecz ekologicznych toreb z tkaniny. Nie przypominają one już smutnych worków, jak przed laty. Teraz producenci śmiało podążają za najnowszymi trendami tworząc produkty niebanalne oraz przyjazne dla środowiska.

Produkcję takich toreb rozpoczęła rzeszowska firma BagIt Poland, która swoją ofertę zaprezentuje po raz pierwszy na Międzynarodowych Dniach Reklamy RemaDays 2010. Stworzona przez młodych pasjonatów ekologii, BagIt Poland promuje ekologię i troskę o środowisko naturalne, czerpiąc z sukcesu i doświadczenia siostrzanej firmy brytyjskiej. Globalnie, firma może się poszczycić współpracą z takimi klientami, jak: firma odzieżowa ASOS, World Wildlife Fund (WWF), Narodowy Fundusz Zdrowia w Wielkiej Brytanii, czy Agencja Public Relations Weber Shandwick z Warszawy.

– Ochrona środowiska naturalnego to międzynarodowe zagadnienie, które wymaga innowacyjnych i trwałych rozwiązań biznesowych – mówi Łukasz Szczekala z BagIt Poland – Dlatego, prezentując swoją ofertę na prestiżowych targach RemaDays, edukujemy firmy i instytucje, pokazując, jak ważne jest współcześnie korzystanie z ekologicznych rozwiązań w biznesie, instytucjach, szkołach, a nawet miastach – dodaje.

Inspiracją do założenia firmy wytwarzającej torby ekologiczne była dla jej młodych twórców ogromna ilość śmieci powstającą z niepotrzebnych opakowań i plastikowych reklamówek. Torby BagIt Poland wytwarzane są wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, juta i płótno. Wszystkie posiadają nadruk powstający z farb nagrodzonych certyfikatem środowiskowym ISO 14001 i wykorzystują surowce pochodzące od sprawdzonych dostawców mających swoje uprawy w Indiach.

ekologia.pl
4.7/5 - (14 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

„Ekologiczne torby z tkaniny”? jak już to torby wielokrotnego użytku z naturalnych tkanin.