Elektryczne mini-auto z niespodzianką
Ekologia.pl Styl życia Motoryzacja Elektryczne mini-auto z niespodzianką

Elektryczne mini-auto z niespodzianką

Model EV-N
Model EV-N. Fot. Honda

Z racji zbliżającej się wystawy Tokyo Motor Show, Honda przygotowała koncept małego auta miejskiego zasilanego na baterię słoneczną. Model EV-N, choć wygląda jak skrzyżowanie Trabanta z Fiatem 500 i domieszką Mini Coopera, wewnątrz kryje oryginalną niespodziankę.

W czteromiejscowym modelu EV-N zastosowano znane już wcześniej eko-technologie – auto posiada silnik elektryczny z akumulatorem litowo-jonowym. Dodatkowo wspomagane jest energią generowaną z paneli słonecznych umieszczonych na dachu i z przodu nadwozia.

Prawdziwe cudo konstruktorzy ukryli w drzwiach samochodu – zamontowali tam unicykl, którym kierowca po zaparkowaniu auta może wybrać się w dalszą podróż do pracy… a nawet poruszać się nim po biurze.

Monocykl U3-X ma wbudowane jedno koło, które w rzeczywistości składa się z kilku mniejszych kół, obracających się niezależnie, co umożliwia poruszanie się w dowolnym kierunku. Bateria jednokołowca pozwala na godzinę nieprzerwanej jazdy na jednym ładowaniu.

Premiera japońskiego mini-auta odbędzie się podczas listopadowego Tokyo Motor Show.

A oto jak działa elektryczny monocykl U3-X:

ekologia.pl
4.5/5 - (17 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Właściciel polskiej marki pojazdów elektrycznych VELEX wprowadza na rynek mini samochody. Ceny kształtują się od 39 999 zł do 59 999 zł. Ciekawą propozycją jest elektryczny mini SUV wymiarami zbliżony do smarta (ale wyższy jak na SUV’a przystało)

Warto odwiedzić stronę marki VELEX – http://www.velex.eu