Elektryczny SUV Volvo EX90. Bezpieczeństwo i pełen komfort
Ekologia.pl Styl życia Motoryzacja Elektryczny SUV Volvo EX90. Bezpieczeństwo i pełen komfort

Elektryczny SUV Volvo EX90. Bezpieczeństwo i pełen komfort

Volvo EX90 to samochód stworzony z myślą o klientach na pierwszym miejscu stawiających bezpieczeństwo i komfort swoich bliskich, nie zapominając przy tym o klimacie i planecie. Nowy elektryczny SUV szwedzkiej marki z jednej strony wprowadza rewolucyjne rozwiązania, zaś z drugiej – stanowi kontynuację jej najlepszych tradycji.

Volvo EX90 fot. Volvo Car Poland
Spis treści

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, mocowany tyłem fotelik dla dziecka, nadmuchiwane kurtyny i boczne poduszki powietrzne czy zapewniający ochronę w razie dachowania system ROPS. To tylko niektóre z przełomowych technologii, które wprowadziło Volvo. Bezpieczeństwo dla szwedzkiej marki zawsze było priorytetem, a jednym z jej głównych celów – projektowanie samochodów, w których nikt nie zginie.

Przyświecające konstruktorom Volvo idee dobrze widać w modelu EX90. Elektryczny SUV jest wręcz naszpikowany rozwiązaniami chroniącymi pasażerów i innych użytkowników drogi, osiągając najwyższy w historii Volvo poziom bezpieczeństwa dostępny w standardzie. W połączeniu z przestronną, 7-osobową kabiną i wyjątkowym systemem audio czyni to z niego idealny wybór dla dużej, często podróżującej rodziny.

Volvo EX90. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa m.in. czujnik LiDAR, z dużą precyzją przeczesujący otoczenie pojazdu. Umożliwia reagowanie na potencjalne zagrożenia z niezrównaną szybkością i skutecznością. System wykrywania obecności pasażerów zapobiega zaś przypadkowemu pozostawieniu kogoś we wnętrzu auta. Dzięki niemu już nigdy nie zatrzaśniecie przez roztargnienie dziecka czy psa w upalny dzień.

Volvo EX90 stale monitoruje też stan kierowcy. System czujników ruchu kierownicy i kontroli ruchu gałek ocznych tworzy niewidzialną ochronę, błyskawicznie wykrywającą objawy zmęczenia lub rozkojarzenia oraz ostrzegającą prowadzącego przed zagrożeniem. Co więcej, auto samo będzie uczyć się podejmować działania ograniczające ryzyko wypadku.

EX90 wyposażone jest w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę – np. 360-stopniowy obraz otoczenia samochodu, zestaw czujników radarowych i kamer. Na pokładzie znajdziecie też system bezpiecznego otwierania i zamykania drzwi zapobiegający potencjalnym niebezpieczeństwom podczas wyjścia z pojazdu. Wszystko to sprawia, że długie podróże i jazda po zatłoczonym mieście stają się bezpieczne jak nigdy dotąd.

Volvo EX90. Elektryczny SUV dla dużej rodziny

Dla rodzin z kilkorgiem dzieci ważnym atutem EX90 okaże się na pewno przestronne wnętrze. Siedem komfortowych foteli dla dorosłych zapewni komfortową podróż nawet w większym gronie. Wnętrze Volvo EX90 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody dla wszystkich pasażerów. Zoptymalizowany we współpracy z renomowaną firmą Bowers and Wilkins system audio klasy hi-fi dostarcza trójwymiarowy dźwięk, otaczający ze wszystkich stron.

Jako w pełni elektryczny SUV, Volvo EX90 reprezentuje dążenie do dbałości nie tylko o pasażerów, ale też o planetę. Auto oferuje też sporo emocji płynących z jazdy. Napęd na wszystkie koła oraz funkcja jazdy One Pedal Drive każdą podróż czynią wyjątkowo ekscytującą. EX90 wyróżnia się bezemisyjną pracą i cichym stylem jazdy.

Volvo EX90. Komfortowa podróż na każdej trasie

EX90 to kolejny dowód na to, że Volvo jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa. Potwierdza również, że Szwedzi stoją na czele elektrycznej rewolucji, troszcząc się nie tylko o swoich klientów, ale też o środowisko naturalne. Jego projektanci nie zapomnieli o komforcie, a ergonomiczne wnętrze i doskonale zoptymalizowany system audio czynią przyjemną podróż nawet na długich dystansach.

Więcej o elektrycznym Volvo EX90: https://domvolvo.volvocars-partner.pl/kampanie/volvo-ex90/

 

art.sponsorowany
5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments