Czyste powietrze w domowym zaciszu?
Ekologia.pl Styl życia Eko technologie Osobisty oczyszczacz powietrza Eos Air

Osobisty oczyszczacz powietrza Eos Air

oczyszczacz
fot.eosair.pl

W restauracji?W biurze? A może cały czas przy Tobie?! Czy jedynym rozwiązaniem chroniącym nas przed smogiem, alergiami i mikrobami są maski i stacjonarne oczyszczacze powietrza? Już nie, ponieważ na rynku pojawiły się innowacyjne osobiste oczyszczacze powietrza EosAir produkowane przez znany południowokoreański koncern Hyundai.

Zaniepokojeni ciągłymi komunikatami o smogu i złej jakości powietrza staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie by poprawić jego jakość a tym samym zniwelować niekorzystne (katastrofalne) skutki smogu dla naszego zdrowia. Naszym najczęstszym wyborem są oczyszczacze powietrza. Stacjonarne oczyszczacze coraz częściej pojawiają się w domach i biurach, ale co kiedy przebywamy poza domem np. jadąc metrem/autobusem do pracy czy na spacerze w centrum zakorkowanego miasta? Tak naprawdę to pomimo naszej dużej świadomości problemu i posiadania urządzenia filtrującego powietrze w domu korzystamy z niego zaledwie kilka godzin w ciągu doby. A co z resztą tego czasu? Oczyszczacze nie tylko filtrują powietrze z pyłów zawieszonych PM2.5, PM10 i metali ciężkich, ale również chronią przed rozprzestrzenianiem się bakterii, wirusów i grzybów a tym samym ograniczają możliwość zarażeniem się wywołanymi przez nie chorobami. A ich największe skupisko nie występuje w naszym domu, a poza nim.  Okazuje się więc że oczyszczacz najczęściej potrzebny jest nam tam gdzie nie możemy go zabrać.

eosair

Oczyszczacz Eosair prezentuje się znakomicie.

Problem ten jest coraz poważniejszy w krajach wysoko rozwiniętych gdzie powyższe zagrożenia i niedogodności są coraz bardziej odczuwalne. Gdy ludzie większość czasu spędzają w komunikacji miejskiej, biurach, w samochodach, w restauracjach i barach, kawiarniach czy na spotkaniach biznesowych.

Innowacją na rynku oczyszczaczy powietrza jest urządzenie, które może stanowić integralny element ubioru. Mobilne i proste w użytkowaniu, a jednocześnie zapewniające doskonałą jakość powietrza porównywalną z urządzeniami stacjonarnymi uznanych producentów. Tak zaprojektowany został osobisty oczyszczacz powietrza Eos Air firmy Hyundai. Oczyszczacz zakłada się na ramiona dzięki czemu może nam towarzyszyć przez cały dzień nie przeszkadzając w normalnym funkcjonowaniu i swobodnym oddychaniu.

EosAir, dzięki wieloetapowemu systemowi oczyszczania pozwala na zmianę komfortu życia u alergików, znaczące zmniejszenie prawdopodobieństwa zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową (jak na przykład grypa), oraz komfort oddychania w miejscach gdzie zapach i  jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia.

EosAir to w pełni funkcjonalny wielostopniowy oczyszczacz powietrza z jonizatorem oraz filtrami – HEPA i węglowym, o niskiej masie 230 gram, który po założeniu na ramiona i wybraniu odpowiedniego trybu jest w stanie chronić nas do 13 godzin w trybie aktywnym i 26 w trybie pasywnym. Urządzenie posiada trzy tryby pracy pozwalające dopasować je idealnie do swoich potrzeb. Wystarczy go założyć i zapominamy o jego istnieniu.

Tryb pierwszy – pasywny – generator jonów ujemnych. Jony sterylizują powietrze w promieniu 30 cm od generatora, zapewniając tym samym że w okolicy głowy giną bakterie i wirusy (badania kliniczne testujące skuteczność sterylizacji jonami ujemnymi przeprowadzone w szpitalu w Leeds potwierdziły spadek zarażeń na tamtejszym oddziale do zera!). Jonizator wpływa również na cząsteczki pyłów które pod wpływem jonów są strącane i znacząco zmniejsza się ilość pyłów które trafiają do płuc z każdym wdechem. Dzięki jonizatorowi poprawia się też nasze samopoczucie, jesteśmy mniej zmęczeni i bardziej chętni do pracy. Dodatkowo dzięki zastosowaniu jonizatora drugiej generacji urządzenie nie produkuje ozonu który jest gazem szkodliwym i może się pojawiać w prostszych urządzeniach. Koreańskie Laboratorium badające zgodność urządzeń z normami stwierdziło poziom ozonu poniżej 0,005 ppm w rejonie działania jonizatora. Norma to 0,1 ppm przy ciągłym przebywaniu z ozonem, czyli urządzenie mieści się w wartościach blisko 20 razy lepszych niż wymagana norma. Pierwszy tryb jest całkowicie bezgłośny i wraz z 26 godzinami na jednym ładowaniu pozwala całkowicie zapomnieć o urządzeniu, gdy ono dba o nasze zdrowie i samopoczucie.

eos

Eosair posiada futurystyczny kształt.

Tryb drugi i trzeci – to tryby aktywne pozwalające na maksymalne oczyszczanie powietrza, którym oddychamy. Podobnie jak w trybie pierwszym aktywny jest jonizator, ale dodatkowo pracuje też miniaturowy oczyszczacz powietrza zapewniający cyrkulację powietrza. Po uruchomieniu w stronę naszej twarzy kierowany jest strumień powietrza oczyszczonego przez dwa kolejne filtry – filtr HEPA zatrzymujący wszelkie zanieczyszczenia stałe łącznie z pyłami, zarodnikami grzybów, bakteriami, pyłkami i alergenami, oraz filtr węglowy dbający o usuwanie zanieczyszczeń lotnych jak szkodliwe gazy i formaldechydy oraz nieprzyjemnych zapachów. Dzięki wydajnej baterii możemy cieszyć się strefą ochronną wokoło nas w każdym pomieszczeniu w którym się znajdziemy aż do 13 godzin na jednym ładowaniu.

Oczyszczacz Eos Air jest urządzeniem unikalnym na rynku i wytycza zupełnie nowe standardy wśród urządzeń przenośnych. Pozwala na zachowanie jakości powietrza dotychczas oferowanej tylko przez duże stacjonarne oczyszczacze przy kompaktowych wymiarach i masie oraz zapewnieniu pełnej swobody korzystania wszędzie gdzie się znajdziemy – zarówno w domu i biurze jak i w samochodzie czy autobusie. Dzięki tym właściwościom stwarza nie tylko nowe możliwości ochrony przed zagrożeniami takimi jak smog ale również pozwala na ochronę w sezonie pylenia roślin lub w trakcie epidemii chorób zakaźnych, bakteryjnych i wirusowych. Niwelując szkodliwe czynniki  z otaczającego nas powietrza czyniąc je zdrowym i bezpiecznym.

Informacje o oczyszczaczu Hyundai Eos Air można znaleźć na polskiej stronie www.eosair.pl

art. sponsorowany

4.8/5 - (16 votes)
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Był kiedyś taki film „Obroża” :)

Dokładnnie :) pozdro

fajny gadżet, czy jest więcej kolorów obudowy do wyboru?