Pierwszy, w pełni elektryczny car sharing w Warszawie
Ekologia.pl Styl życia Motoryzacja Pierwszy, w pełni elektryczny car sharing w Warszawie

Pierwszy, w pełni elektryczny car sharing w Warszawie

Innogy Polska ruszało z testem nowej usługi elektrycznego innogy e-Car Sharingu, dzięki któremu mieszkańcy Warszawy będą mogli wynajmować auta elektryczne na minuty. Test pierwszego, w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie potrwa do 31 marca i obejmie wszystkie warszawskie dzielnice.

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com


W ramach fazy pilotażowej mieszkańcom stolicy zostanie udostępnionych pięć samochodów. Warszawiacy będą mogli wypróbować dwa BMW i3, Renault Zoe, Nissana Leaf oraz Hyundaia IONIQ.

W 2009 roku postawiliśmy pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych. Pomimo niewielkiej liczby tego typu pojazdów w Polsce w ciągu kilku lat rozwinęliśmy naszą sieć stacji na terenie stolicy. Od 2015 roku obserwujemy skokowe wykorzystanie punktów ładowania i liczymy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska ds. Handlu.

Jak korzystać z elektrycznego car sharingu? Powstała specjalna aplikacja innogy e-Car Sharing, dzięki której użytkownicy mogą odnaleźć, zarezerwować i wynająć samochody. Pojazdów będzie można szukać na Placu Bankowym pod Ratuszem na Placu Teatralnym przy Teatrze Wielkim, na ul. Emilii Plater przed Salą Kongresową, na Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 pod siedzibą innogy Polska, na ul. Pileckiego przy Arenie Ursynów.

Koszt usługi, w zależności od modelu samochodu, waha się od 0,60 zł do 1 zł netto za minutę i 0,80 zł do 1 zł za kilometr. Dodatkową zachętą do testowania innogy e-Car Sharingu będzie możliwość każdorazowego obniżenia kosztu wynajmu o 50%, za wypełnienie ankiety po skorzystaniu z usługi.

Ekologia.pl

4.8/5 - (20 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments