Wyniki europejskiego badania Europe Health 2008
Ekologia.pl Styl życia Ekologiczna żywność Wyniki europejskiego badania Europe Health 2008

Wyniki europejskiego badania Europe Health 2008

Miesięcznik Reader’s Digest już po raz trzeci zorganizował w kilkunastu europejskich krajach badanie, którego celem jest zebranie informacji na temat stanu zdrowia Europejczyków, w tym również Polaków. Tegoroczna edycja badania Europe Health pokazuje, że kobiety są lepiej niż mężczyźni zorientowane na tematy zdrowia. Częściej poszukują informacji na temat zdrowia i podejmują liczne działania w celu poprawy jego stanu.
 
W tegorocznej edycji w badaniu wzięło udział 1008 respondentów z Polski, z czego 51% to kobiety. Okazuje się, że Polkom częściej niż Polakom dokuczają takie dolegliwości jak nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, problemy ze wzrokiem, stres, bezsenność, zaparcia. W porównaniu z mężczyznami badane Polki podejmują nieco inne starania w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. Częściej zażywają suplementy diety w postaci witamin, mikroelementów lub naturalnych czy ziołowych preparatów, poddają się kuracjom alternatywnym i częściej starają się schudnąć. Mężczyźni z kolei w ramach dbałości o zdrowie, częściej niż kobiety zażywają ruchu, ograniczają lub rzucają palenie.

Poszukując informacji na temat zdrowia kobiety, częściej niż mężczyźni korzystają z artykułów w czasopismach, czytają broszury w aptekach i gabinetach lekarskich. Również programy telewizyjne, jako źródło informacji o zdrowiu, są częściej wykorzystywane przez kobiety niż przez mężczyzn. Kobiety deklarują także częstsze korzystanie z bezpłatnych programów badań kontrolnych.

Europe Health to największy sondaż badający opinie Europejczyków na temat własnego zdrowia, dostępnych źródeł informacji o schorzeniach, stosowanych leków, sposobów leczenia. Tegoroczną, trzecią już edycją badania, objęto 20 357 respondentów z 11 europejskich krajów (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Holandia, Polska, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Wielka Brytania). Badanie zostało przeprowadzone w okresie od czerwca do sierpnia 2008 roku.

Źródło: media.netpr.pl
4.7/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments