Elektryczna taksówka zabierze Cię na lotnisko | ekologia.pl
Ekologia.pl Wiadomości Ciekawostki i zagadki przyrodnicze Elektryczna taksówka zabierze Cię na lotnisko

Elektryczna taksówka zabierze Cię na lotnisko

United Airlines planuje zakup 200 latających elektrycznych taksówek, które będą przewozić pasażerów na lotnisko. Amerykańska linia lotnicza jest jednym z pierwszych dużych przewoźników, który zobowiązał się do zakupu latających taksówek.

Źródło: evtol.news

Źródło: evtol.news

United Airlines połączy siły z amerykańskim regionalnym przewoźnikiem Mesa Airlines, aby kupić elektryczny samolot do pionowego startu i lądowania (eVTOL) firmy Archer.

Inni inwestorzy biorący udział w start-upie to producent samochodów Stellantis, nowa spółka utworzona przez połączenie Fiata Chryslera i francuskiej Grupy PSA. United i Mesa podały, że przewidują użycie taksówek do przewożenia pasażerów przez zatłoczone autostrady do głównych portów lotniczych. Archer z Kalifornii twierdzi, że taksówki będą w stanie przelecieć na odległość 95 km z prędkością 240 km/h. Archer planuje latać między Hollywood a Los Angeles International Airport (LAX) i szacuje się, że może to zmniejszyć emisję CO2 nawet o 47% na pasażera.

„Jednym ze sposobów walki z globalnym ociepleniem przez United jest wdrażanie nowych technologii, które dekarbonizują podróże lotnicze. Współpracując z firmą Archer, United pokazuje przemysłowi lotniczemu, że teraz jest czas na przyjęcie czystszych i wydajniejszych środków transportu. Dzięki odpowiedniej technologii możemy ograniczyć wpływ samolotów na planetę, ale musimy zidentyfikować następne pokolenie firm, które szybko to urzeczywistnią, i znaleźć sposoby, aby pomóc im w wystartowaniu z ziemi. Projekt, model produkcji i wiedza inżynieryjna firmy Archer eVTOL mają wyraźny potencjał, by zmienić sposób, w jaki ludzie dojeżdżają do pracy w największych metropoliach na całym świecie”. ‒  powiedział dyrektor generalny United Airlines Scott Kirby.

Podczas pandemii koronawirusa linie lotnicze zostały zmuszone do cięcia kosztów. United Airlines straciły w zeszłym roku ponad 7 miliardów dolarów i skorzystały z pomocy rządu Stanów Zjednoczonych, aby uniknąć zwolnień tysięcy pracowników. Niektórzy ekonomiści postrzegają pandemię jako okazję do wykorzystania tych środków stymulacyjnych do rozwoju podróży lotniczych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

Ekologia.pl (JS)
Bibliografia
  1. https://onemileatatime.com/united-airlines-archer-electric-air-taxis/; 2021-02-11;
  2. https://evtol.news/news/archer-to-list-on-nyse-through-merger-with-atlas-crest-investment-corp; 2021-02-11;
4.8/5 - (11 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments