Kultowy majonez stawia na jajka od kur z chowu ściółkowego | ekologia.pl
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Kultowy majonez stawia na jajka od kur z chowu ściółkowego

Kultowy majonez stawia na jajka od kur z chowu ściółkowego

Majonez Kielecki zmienia swój skład. Do sklepów trafiły słoiki uwielbianego przez Polaków majonezu, powstałego wyłącznie z tzw. jaj „dwójek”. Aby wyróżniały się na półkach oznaczono je specjalną, okazjonalną banderolą.

Fot. Tutatamafilm/Shutterstock

Fot. Tutatamafilm/Shutterstock
Słynny Kielecki już nie będzie taki sam. Do sklepów skierowano kilkadziesiąt ton „nowego majonezu„.

– Na rynku już kilku lat dostępne są wyroby, przy produkcji których nie stosujemy jajek potocznie określanych jako „trójki”. Mowa tu konkretnie o Majonezie Kieleckim Omega-3 310 g, Majonezie Kieleckim lekkim 310 g, oraz Majonezie Kieleckim 450 ml, w plastikowym opakowaniu. Jednak teraz po raz pierwszy powstał również nasz flagowy, „tradycyjny” Majonez Kielecki w szklanych opakowaniach w całości na bazie jajek z chowu ściółkowego. Jesteśmy dumni z tego, że konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele i zbliżamy się do całkowitego odejścia od surowców pochodzących od zwierząt hodowanych w systemie klatkowym! – mówi Adam Jamróz, prezes zarządu WSP „Społem”.

Czym się różnią jajka z chowu klatkowego od jajek ściółkowych? Jajka ściółkowe pochodzą od kur, które również są zamknięte, jednakże w dużo większych, niż klatki, pomieszczeniach. Mogą się swobodnie poruszać po powierzchni hodowlanej, która jest pokryta ściółką.


Już 30 maja 2018 roku firma zdeklarowała, że w trosce o dobrostan zwierząt hodowlanych do końca 2025 roku wdroży nowe rozwiązania produkcyjne, które zaowocują wycofywaniem surowców pochodzących od kur z chowu klatkowego.

Ekologia.pl (JSz)
5/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments