Jak w 21 dni uratować oceany ?
Ekologia.pl Zdrowie Medycyna rodzinna Jak w 21 dni uratować oceany ?

Jak w 21 dni uratować oceany ?

Co minutę do oceanów trafia ciężarówka plastikowych odpadów. W ciągu roku plastik zabija ponad milion żyjących w nim zwierząt, bo mylą go z pożywieniem. Nawet najmniejsze zmiany, które wprowadzimy do naszego życia mogą mieć pozytywne skutki dla naszej planety. Do walki o czyste środowisko może stanąć każdy z nas. Wystarczy już pojedyncza zmiana codziennego nawyku jakim jest mycie zębów.

szczoteczki eko

fot. BeEcoFriendly
Plastikowa szczoteczka do mycia zębów
Jedna plastikowa szczoteczka do zębów rozkłada się 500 lat. Jedną plastikową szczoteczkę zmieniamy co ok. 3 miesiące x 7,6 miliarda ludzi na świecie. W ciągu całego życia zużywamy ich ok. 300 x 7,6 miliarda ludzi na świecie. One wszystkie zostają w środowisku praktycznie na zawsze. Plastik “zalewa” oceany jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Według danych ONZ do 2050 roku w wodach będzie pływać więcej plastiku niż ryb. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dzięki oceanom mamy więcej tlenu niż dzięki Puszczy Amazońskiej. Co drugi oddech bo aż połowę zawartości tlenu w atmosferze zawdzięczamy go właśnie nim. Oceany dają nam życie, my dajemy im plastik. Jeśli oceany umrą, my umrzemy. Bycie eco nie ma być modne, bycie eco ma nas uratować.

Ecoszczoteczki od BeEcoFriendly
Marka BeEcoFriendly wiedząc o tym, za pośrednictwem swoich produktów chce dokonać realnych zmian w ochronie środowiska i nas samych. Produkty marki BeEcoFriendly posiadają świadectwo jakości zdrowotnej wydane przez PZH – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

szczoteczka

Ekologiczna szczoteczka stanie się ozdobą każdej łazienki. Fot materiały BeEcoFriendly

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę do zębów BeEcoFriendly ?
Podczas gdy na rynku dostępnych jest wiele odmian bambusowych szczoteczek do zębów, niektóre z nich nie są bambusem, ale innym drewnem, takim jak buk. Szczoteczka BeEcoFriendly została wykonana w 100% z bambusa, surowca który jest w pełni biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. Bambus jest jednym z najszybciej rosnących surowców naturalnych. Nie grozi mu zanieczyszczenie pestycydami czy nawozami sztucznymi, ponieważ posiada w sobie środki przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, które odpowiadają za zwalczanie szkodników. Nasze samopoczucie i krążenie krwi mogą ulec poprawie dzięki stosowaniu bambusowej szczoteczki do zębów, ponieważ bambus ma w swoim składzie pozytywnie działające jony ujemne.
 
Dlaczego miękkie włosie ?
Większość ludzi decyduje się na średnie lub twarde włosie, wierząc, że uzyskają lepszy efekt czyszczenia. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Szczoteczki o średnim i twardym włosiu uszkadzają dziąsła, powierzchnię korzenia i szkliwo ochronne zębów. Specjaliści dentystyczni zalecają delikatne szczotkowanie i używanie najdelikatniejszego włosia czyli takiego, które posiada ecoszczoteczka BeEcoFriendly. Doskonale czyści zęby i przestrzenie między-zębowe, bez podrażniania dziąseł i rysowania szkliwa. Dokładnie usuwa zanieczyszczenia i osad.

eko szczoteczka

Wygodne etui pozwala zabrać szczoteczkę w podróż. Fot materiały BeEcoFriendly

Etui BeEcoFriendly
Etui do ecoszczoteczki to bez wątpienia hit! W domu szczoteczkę przechowujemy zwykle w kubku, w podróży zawsze był problem jak ją spakować i zabezpieczyć w kosmetyczce. Z etui BeEcoFriendly tego problemu już nie ma. Wykonane jest także w 100% z bambusa. Posiada dwa otwory, dzięki którym odprowadzana jest wilgoć i zapewniania jest cyrkulacja powietrza. Dodatkowo ma bardzo elegancki wygląd. W takim opakowaniu ecoszczoteczkę można wręczyć na prezent, nawet na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Można napisać komuś coś miłego, zamawiając z grawerem, a grawer wytrawiany jest laserowo, bez tuszu! Znowu na plus. W relacjach w social mediach, można na bieżąco oglądać realizacje – https://facebook.com/ecoszczoteczki i https://www.instagram.com/ecoszczoteczki/.

Przez 21 dni używaj ecoszczoteczki
21 dni. Tyle potrzeba żeby wyrobić sobie nowy nawyk. Przez 21 dni stosując ecoszczoteczkę na zawsze pozbędziemy się tej plastikowej. Zmiana nawyku x 7,6 miliarda ludzi i mamy realną zmianę w ochronie środowiska i nas samych.  

Zamów na stronie: www.ecoszczoteczki.pl

Bądź eco. Bądź friendly. BeEcoFriendly.

art. sponsorowany

4.8/5 - (19 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments