CHROMIS CYANEA. Ryba. Definicja zwierzę - Chromis cyanea
Ekologia.pl Wiedza Atlas zwierząt Strunowce Kręgowce Ryby Kostnoszkieletowe Promieniopłetwe Okoniokształtne Garbikowate Chromis Chromis cyanea
Indeks nazw
Szukaj lub wybierz według alfabetu
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Chromis cyanea (Chromis cyanea)

Chromis cyanea
Spis treści
Występowanie

Gatunek morskie, stale związany z rejonami raf koralowych maksymalnie występujący do głębokości 60 metrów, jednak zwykle przebywa w strefie od 10 do 20 metrów poniżej powierzchni morza. Jest mieszkańcem Zachodniego Atlantyku od wysp Bermudzkich, południowej Florydy (USA) oraz Morza Karaibskiego łącznie z wyspami Bahama oraz Zatoką Meksykańską i Antylami.

Budowa zewnętrzna

Ciała osobnika jest jasnoniebieskie z ciemniejszym paskiem znajdującym się na grzbiecie ryby. Część brzuszna jest lekko jaśniejsza w porównaniu z grzbietem. Płetwa ogonowa posiada również ciemniejszą obwódkę na końcu. Maksymalna długość ciała ryby wynosi 11 cm.

Biologia

Gatunek bardzo powszechny w płytkich rejonach raf koralowych. Często tworzy duże skupiska, które wspólnie polują na zooplankton. Chromis cyanea często widziany jest z Clepticus parrae. W razie niebezpieczeństwa chowa się w jamy raf koralowych. Gatunek bardzo chętnie hodowany w akwariach morskich.

4.6/5 - (18 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments